PRIMA SE DO DVE GODINE Otkriće britanskih istraživača: Vakcinom zaustavljaju rak kože

PACIJENTIMA sa naprednim rakom kože biće omogućen brzi pristup "revolucionarnoj" eksperimentalnoj vakcini, koja se još ispituje, u okviru britanske Nacionalne zdravstvene službe (NHS).

ПРИМА СЕ ДО ДВЕ ГОДИНЕ Откриће британских истраживача: Вакцином заустављају рак коже

Foto Shutterstock

Injekcija bez igle, koja se daje u vremenskom periodu do dve godine, deluje tako što podstiče odgovor imunog sistema i pomaže mu da napadne ćelije raka kako bi sprečio njihovo ponovno stvaranje, a koristi se mlaz tečnosti pod visokim pritiskom za davanje vakcine ispod kože. 

Ovo ispitivanje predstavlja proširenje programa NHS Engleske za lansiranje vakcina protiv raka, koji je već omogućio pacijentima da pristupe ispitivanju vakcine protiv raka creva. 

Premijer Velike Britanije Kir Starmer je rekao da takve inovacije predstavljaju "spasavanje života" i dodao da će uskoro biti organizovano još vodećih svetskih istraživanja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara