KOMBINOVANI TEST BIO LAK: Sila potiska namučila maturante

29. 06. 2022. u 10:24

POLAGANjE kombinovanog testa, u okviru završnog ispita za učenike koji su završili osmi razred, završeno je, a učenici kažu da test nije bio težak.

КОМБИНОВАНИ ТЕСТ БИО ЛАК: Сила потиска намучила матуранте

Učenici OŠ "Vuk Karadžić", Foto N. Skenderija

KOMBINOVANI test u okviru koga mali maturanti polažu hemiju, fiziku, bilogiju, istoriju i geografiju bio je lak.

Osmaci različito odgovaraju na pitanje koji predmet im je bio najteži, ali dosta njih nije znalo šta je feud, što je bilo pitanje iz istorije, a na fizici teška je bila sila potiska. Biologija je za većinu bila laka, kao i hemija i geografija.

I treći, završni dan male mature protiče bez problema.

Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Branko Ružić posetiće danas učenike u OŠ "Svetozar Marković" u Leskovcu.

Ove godine završni ispit organizovan je u 522 škole širom Srbije, a kombinovani test je poslednji koji učenici polažu u okviru završnog ispita.

Preliminarni rezultati biće dostupni na portalu Moja srednja škola 1. jula, dok će konačni rezultati završnog ispita biti objavljeni 5. jula.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

3 PREPORUČENE KRIPTOVALUTE KOJE TREBA PRATITI U PRVOJ SEDMICI JULA | APT, Solana L2 brzo postaju vodeći