"NEOPHODNO PRVO DA SE SHVATI KO JE TO URADIO" Potpredsednik Vlade Rusije - Osposobićemo „Severne tokove“ za rad
MOGUĆNOSTI za obnovu rada gasovoda „Severni tok“ i „Severni tok 2“ će biti pronađene, izjavio je u intervjuu televiziji „Rosija 1“ potpredsednik vlade Rusije Aleksandar Novak.

Foto AP
- Takvih havarija nije bilo. Svakako postoje tehničke mogućnosti da se infrastruktura obnovi, za to je potrebno vreme i odgovarajuća sredstva. Siguran sam da će se pronaći adekvatne mogućnosti - rekao je on.
Novak je dodao da je neophodno da se prvo shvati ko je to uradio, kao i da je Rusija sigurna da su za to zainteresovane zemlje koje su ranije izražavale negativne stavove prema gasovodu.
- I Sjedinjene Američke Države i Ukrajina i Poljska su sve vreme govorile o tome da ta infrastruktura neće raditi i da će oni sve učiniti kako bi se to ostvarilo. Zato je to potrebno ozbiljno shvatiti“, naglasio je Novak.
Kompanija „Nord strim 2 AG“ obavestila je Dansku energetsku agenciju da se trenutno stabilizovao pritisak u gasovodu „Severni tok 1“, što ukazuje na to da je curenje gasa prestalo.
U ponedeljak 26. septembra su se istovremeno dogodili incidenti na dva ruska izvozna gasovoda u Evropu. Prema informacijama vlasti Danske i Švedske, otkrivena su dva curenja gasa na „Severnom toku“ i jedno na „Severnom toku 2“ kod ostrva Bornholm. Nemačka, Danska i Švedska ne isključuju ciljanu sabotažu.
Ruska strana zvanično je zatražila informacije od Danske o vanrednoj situaciji na „Severnom toku“ čim se saznalo za incident. Danske vlasti su obavestile Rusiju o eksplozijama na mestu curenja gasa. Operator „Severnog toka“, kompanija „Nord strim AG“, izvestio je da je vanredna situacija na gasovodima neviđena i da je nemoguće proceniti vreme popravke.
Rad gasovoda „Severni tok“ obustavljen je krajem avgusta zbog problema sa remontom „Simensovih“ turbina izazvanih sankcijama Zapada. Međutim, gasovod je ostao napunjen gasom.
BONUS VIDEO:
Junak spasao Skoplje od novih žrtava: Ko je bio Maksim koji je prvi podvižnik Večernjih novosti

PUTIN PRIHVATIO PREKID VATRE NA 30 DANA UZ JEDAN USLOV: "Primirje bi odgovaralo Ukrajini, ruske snage u ofanzivi na svim delovima fronta"
RUSKI predsednik Vladimir Putin rekao je danas na konferenciji za medije sa beloruskim predsednikom Aleksandrom Lukašenkom da Rusija pristaje na prekid vatre sa Ukrajinom na 30 dana, ali samo ako ono dovede do dugoročnog mira.
13. 03. 2025. u 16:53 >> 17:05

IZ KREMLjA OTKRILI: Pojavljivanje Putina u vojnoj uniformi znači samo jedno
POJAVLjIVANjE ruskog predsednika Vladimira Putina u Kurskoj oblasti u uniformi je signal koji govori o odlučnosti da se u najskorije vreme završi operacija oslobađanja Kurske oblasti, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov novinaru Pavlu Zarubinu za TV „Rusija 1“.
13. 03. 2025. u 15:32

TRAMPOVA UNUKA JE PRAVA SENZACIJA: Najskromnija i najlepša u porodici, bavi se neobičnim sportom (FOTO)
IAKO obično najviše pažnje privlače deda, baka i tetka Ivanka, kada se našla na bini pored Donalda trampa tokom pobedničkog govora nakon izbora svi su primetili lepu Kai, u sjajnoj, šljokičastoj haljini.
13. 03. 2025. u 15:53
Komentari (1)