NEKADA PAROBRODI PRISTAJALI, DANAS KRUZERI: Uz Sremskoj Mitrovici otvoreno međunarodno lučko pristanište (FOTO)
MEĐUNARODNO lučko pristanište za putnike otvoreno je u ponedeljak na reci Savi u Sremskoj Mitrovici.

Foto :S. Kostić
Svečanosti je prisustvovao Goran Vesić ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.
- Ovo je drugo pristanište na Savi, radimo Šabac, tako da će biti mogućnost da se napravi brodska linija između Šapca i Sremske Mitrovice, kao i Beograda. Završavamo Zemun, radićemo Sremske Karlovce, Apatin, tako da do kraja godine očekujemo da imamo 12, sa Zemunom 13 međunarodnih pristaništa - rekao je ministar Vesić.
Pristanište se nalazi na kraju Parobrodske ulice, kako je istakla Svetlana Milovanović gradonačelnica, na mestu gde je u prošlosti isplovljavao i provio nekadašnji parobrod.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

OTKAZAN KONCERT JELENE KARLEUŠE NA UŠĆU: Ovo je pravi razlog
KONCERT Jelene Karleuša je i zvanično otkazan.
02. 08. 2025. u 10:46
Komentari (0)