POSLEDNJA RATA 2031. GODINE: Isplaćeno 11,4 miliona evra za kredit iz Titovog vremena
16. 09. 2020. u 11:55
SRBIJA je u utorak iz budžeta isplatila 11,41 miliona evra po osnovu zajmova iz perioda sedamdesetih i osamdesetih godina prošlog veka, rečeno je Tanjugu u Narodnoj banci Srbije.
Povezane vesti

NEPRIJATNO IZNENAĐENJE: Građanima stigla rata usled moratorijuma - evo o čemu se radi
MNOGE klijente banaka prvih dana septembra sačekalo je neprijatno iznenađenje. Iako su prihvatili zastoj u otplati kredita i drugih obaveza, rate za kredite, za kreditne kartice i kamate za dozvoljeni i nedozvoljeni minus su skinute sa njihovih računa!
08. 09. 2020. u 13:16

ČADEŽ: Predstavnici DFC u Beograd dolaze već 21. septembra! Iz SAD stižu investicije i povoljni krediti za privrednike
PREDSEDNIK Privredne komore Srbije Marko Čadež najavio je da će, nakon vašingtonskog sporazuma, predstavnici američke Međunarodne razvojne finansijske korporacije (DFC) u Beograd doputovati već 21. septembra radi priprema za što skorije otvaranje kancelarije, prve u regionu, i brži početak realizacije dogovorenih projekata.
06. 09. 2020. u 16:34

LAKŠE DO PRVOG STANA I KREDITA: Narodna banka Srbije donela nove mere
Izvršni odbor Narodne banke Srbije (NBS) usvojio je na vanrednoj sednici odluku kojom su za građane stvoreni uslovi za lakši pristup finansijskim sredstvima, a očekuje se da će primena početi od kraja meseca, saopštila je danas centralna banka.
18. 08. 2020. u 12:14
Najnovije iz rubrike

"IMAMO JOŠ POSLA" Vučić: Deonica auto-puta Preljina-Požega će izgledati veličanstveno
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas, tokom obilaska radova na deonica auto-puta ''Miloš Veliki'' Preljina-Požega, da je te deonica ključna za spajanje Beograda sa zapadnom Srbojom i naveo da je tunel Laz završen, a da su pri kraju radovi na tunelu Munjino brdo.
28. 04. 2025. u 10:41

PISTAĆI MOGU DA RASTU I KRAJ MORAVE: Velika potražnja za Dubai čokoladom podstakla drastičan rast cena njenog glavnog sastojka (FOTO)
NEVEROVATNA popularnost dubai čokolade svuda u svetu izavala je nestašice i podstakla rast cena njenog glavnog sastojka - pistaća. Tona ovih grickalica košta više od 7.500 dolara, ali kako su njihove rezerve iscrpljene ne očekuje da se će se poskupljenje uskoro zaustaviti. Mnogi svetski proizvođači unosnijih orašastih plodova poput badema, odlučuju da pređu na pistaće jer je zarada sve bolja, a uzgajanje ne zahteva neke posebne uslove.
28. 04. 2025. u 09:47

SI-EN-EN: Kina ukinula uzvratne carine na uvoz američkih čipova
KINA je, kako piše Si-En-En, pozivajući se na izveštaje tri agencije za uvoz, ukinula recipročne carine od 125 odsto na neke poluprovodnike proizvedene u SAD.
27. 04. 2025. u 23:45

RUBIO: SAD ne uvode nove sankcije Rusiji zbog nagodbe u Ukrajini
VLASTI SAD ne uvode nova ograničenja protiv Rusije kako ne bi ugrozile proces mirnog rešavanja sukoba u Ukrajini, izjavio je državni sekretar Marko Rubio.
27. 04. 2025. u 15:51

PALE FEBRUARSKE PLATE NAFTAŠA: Programeri ponovo najplaćenije zanimanje u Srbiji
PROGRAMERI su ponovo najplaćenije zanimanje u Srbiji, pošto je njihova prosečna februarska neto plata prema podacima Republičkog zavoda za statistiku iznosila 288.617 dinara dok su prosečne plate zaposlenih u proizvodnji koksa i derivata nafte kao i radnika u eksploataciji sirove nafte i gasa u februaru znatno smanjene i manje od proseka programera.
27. 04. 2025. u 12:17
Radnik
16.09.2020. 12:34
To su u najvećoj meri krediti iz vremena vlada Milke Planinc i Branka Mikulića, dakle nakon Titove smrti. Oni su uzimani za investicije u kojima uživamo i dan danas. Podigla ih je velika i jaka država i trebalo je odavno da budu isplaćeni , ali je Slobodan Milošević rešio da, umesto kredita, vraća nacionalno dostojanstvo. Zbog toga ostadosmo i bez dostojanstva i bez para.
Đole
17.09.2020. 01:16
Cela Jugoslavija je uživala od tih Titovih zajmova , Sarajevo Olimpijada , mostovi i železnice u Hrvatskoj i CG , na Kosovu , luke na Jadranu . Preduzeća u Sloveniji , Makedoniji troškovi amiji po celoj Jugi , hoteli po Dalmaciji za odmor radnja i mnogo više . Kad su se Republike odcepike svaka je zadržala što je imala sem duga koji Srbija ima za decenije da otplaćuje . Zato im ni dinar ne treba dati od prodaje Ambasada s obzirom kako i danas gledaju da nas rascepaju . Kome takve komšije trebaju dobili su šta su tražili nek se sad dave u svom bogatstvu .