BOSANAC NA VRHU SAJBER BANDE: Tužilaštvo BiH podgilo optužnicu protiv vođe kriminalaca
TUŽILAŠTVO BiH podiglo je optužnicu protiv Asmira Mulaja (33) iz Živinica kojom se tereti za sajber kriminal, međunarodnu trgovinu drogom preko interneta i pranje novca.
Foto Arhiva
U Tužilaštvu BiH navode da se optuženi tereti da je, od oktobra 2012. do februara 2016, radi sticanja imovinske koristi organizovao međunarodnu grupu radi trgovine drogom i oštećenja računarskih podataka.
- Radi neovlašćenog prometa drogom optuženi je na ilegalnom narko-tržištu na internetu osnovao dva "foruma" na nemačkom govornom području, na kojima se nezakonito trgovalo marihuanom i ekstazijem - saopštilo je Tužilaštvo BiH.
Takođe primao je uplate novca u kriptovalutama i preko "Vestern juniona", da bi taj nezakoniti novac pustio u legalan platni promet.
- Optuženi je koordinisao rad drugih osoba u lancu, koje su delovali iz različitih država EU i posredovao u prodaji droge - navode u Tužilaštvu BiH.
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)