BiH PRETI TUŽBOM FAJZERU: Nisu isporučili ni plaćene vakcine, a postavljaju nove uslove

Tanjug

24. 02. 2021. u 21:54

BOSNA i Hercegovina je dobila nove uslove za isporuku vakcina kroz Kovaks mehanizam, a od ove države traži se da direktno pregovara sa Fajzerom, međutim, iz Sarajeva odgovaraju da bi u slučaju izostanka najavljenih isporuka, BiH mogla i na sudu da zatraži pravdu.

БиХ ПРЕТИ ТУЖБОМ ФАЈЗЕРУ: Нису испоручили ни плаћене вакцине, а постављају нове услове

Foto: J.S.

Bosna i Hercegovina je potpisala ugovor sa Kovaksom u septembru 2020. godine za nabavku 153.600 doza AstraZeneke i 23.000 doza Fajzera, a za tu namenu BiH je platila više od 10,5 miliona dolara, preneo je sajt Radio Slobodna Evropa (RSE).

Pomoćnik ministra civilnih poslova BiH u sektoru za zdravstvo, Dušan Kojić, kaže kako "pred BiH stalno dolaze novi uslovi", odnosno da će sastanak o zahtevima kompanije Fajzer biti održan u petak.

RSE nije dobila komentar iz predstavništva kompanije Fajzer u BiH o kojim novim uslovima se radi, a koje pominju u Ministarstvu civilnih poslova. Jedino je dobijena potvrda da će predstavnici ove farmaceutske kompanije doći na sastanak 26. februara.

Used kašnjenja Kovaks mehanizma, zemlje Evropske unije kreirale su mehanizam nabavke vakcina, nezavisan od Kovaksa.

Evropska komisija je uspostavila mehanizam deljenja vakcina, u okviru kojeg je obuhvaćen i Zapadni Balkan, a za ovu podršku izdvojeno je 70 miliona evra.

Kroz ovaj mehanizam BiH je naručila dodatnih 892.000 doza Fajzer i Moderna vakcina, međutim, ni kroz EU mehanizam još nije stigla nijedna vakcina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MILENA JE KUPILA GARNITURU, A ONDA JE USLEDIO PAKAO Saloni nameštaja probijaju rokove za isporuku - Kupci krevet sanjaju, na podu spavaju

MILENA JE KUPILA GARNITURU, A ONDA JE USLEDIO "PAKAO" Saloni nameštaja probijaju rokove za isporuku - Kupci krevet sanjaju, na podu spavaju

DA useljenje u stan može da se oduži, a da majstori, angažovani na renoviranju ili adaptaciji, nisu nimalo krivi za to, najbolje znaju potrošači prilikom kupovine nameštaja. Sve je više primedaba građana na neažurnost i neodgovornost salona, jer probijaju dogovorene rokove dostave. Još veća muka od toga je što se neretko događa da kupljeni komadi stignu sa greškom, pa to dodatno produžava čekanje. Savet znalaca iz oblasti zaštite prava potrošača je da reklamacije trgovcima upute pisanim putem. Ako to ne pomogne, sektor tržišne inspekcije pri Ministarstvu unutrašnje i spoljne trgovine sledeća je adresa.

05. 07. 2024. u 08:36

Komentari (1)

VEČERAS DOLAZI MLAD MESEC U RAKU: Donosi veliku energiju, a evo šta to znači za svaki horoskopski znak