ŠEF KRIMA SE OBRATIO JAVNOSTI: Tražićemo pomoć od Putina (VIDEO)
ŠEF Krima Sergej Aksjonov saopštio je da namerava da se lično obrati predsedniku Rusije Vladimiru Putinu i zatraži pomoć radi otklanjanja posledica stihije i isplate kompenzacije onima koji su pretrpeli gubitke usled nepogode.
Foto: Printskrin
- Danas ćemo sa štabom razraditi sve, do 19.00 časova će biti poznato ko će gde podnositi prijave o nadoknadi štete... Nakon što odredimo razmere štete obavestiću lidera države – tražićemo, najverovatnije, finansijsku pomoć - rekao je Aksjonov za kanal „Krim 24“.
Kako je rekao, situacija u gradu Kerč je i dalje teška, pojedine ulice su i dalje poplavljene, a u nekima dubina vode dostiže i jedan metar.
Aksjonov ističe da će u gradu biti mobilizovani svi potencijali za čišćenje kuća i stanova. Svim oštećenim će biti isplaćene nadoknade, čim se utvrdi šteta.
Prema rečima šefice administracije grada Jalta Janine Pavlenko, u poplavama na Jalti nema žrtava, ali je povređeno osam osoba.
Kako je saopšteno, autobusi i trolejbusi između Jalte i drugih gradova privremeno neće saobraćati.
Podsetimo, na Jalti je noćas pala nezapamćena kiša. Pljuskovi su počeli posle ponoći i ne jenjavaju, olujni potoci blata slivaju se na ulice. Proglašena je vanredna situacija u nekim oblastima. Bez struje ostalo 2.700 ljudi. Zbog vodene stihije privremeno će biti prekinuto vodosnabdevanje Jalte.
Foto: Printscreen
Snažno nevreme praćeno obilnim padavinama pogodilo je juče istok Krima. Zbog poplava proglašena je vanredna situacija na celom poluostrvu. Najviše je pogođen Lenjinski rejon – Kerč i selo Priozernoe. Ranije je saopšteno a je nivo vode u poplavljenim rejonima Kerča protekle noći opao za 1,5 metara, do 40-80 centimetara.
(Sputnjik)
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KREMLj REAGOVAO NA ULTIMATUM ZELENSKOG: Uskoro hitan sastanak Putina i Lukašenka
RUSKI predsednik Vladimir Putin i beloruski lider Aleksandar Lukašenko planiraju da se sastanu u bliskoj budućnosti i očekuje se da će razgovarati o ultimatumu koji je predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski nedavno uputio Minsku, saopštio je Kremlj.
23. 06. 2026. u 08:02
"BOŽIJA RUKA" I "GOL VEKA" 40 GODINA KASNIJE: Dan kada je Dijego Armando Maradona postao "božanstvo" (VIDEO)
Dan kada se fudbal promenio. Postoje golovi koji donose trofeje, menjaju karijere, ali je samo jedan promenio istoriju ove igre.
22. 06. 2026. u 12:45 >> 12:45
Mesi pitao hrvatskog fudbalera: "DA LI SI NORMALAN", on kaže: "Ugasio sam ga!"
SA DVA gola u pobedi Argentine nad Austrijom, kapiten "Gaučosa" je oborio čak četiri rekorda Mundijala, od kojih je najbitniji onaj da je postao najbolji strelac svih vremena na Svetskim prvenstvima. Kota "18" - trenutna.
23. 06. 2026. u 16:05
Komentari (0)