BOLNICE POD PRITISKOM: Holandija počela da prevozi kovid pacijente u Nemačku
HOLANDIJA je danas počela da prevozi kovid pacijente u Nemačku, kako bi ublažila pritisak na svoje bolnice koje se bore sa porastom slučajeva korona virusa.
Foto: Depositphotos
Kako su saopštile holandske zdravstvene vlasti, jedan od kovid pacijenata prebačen je jutros kolima hitne pomoći iz Roterdama u bolnicu u Bohumu, a drugi će biti prevezeni kasnije tokom dana, prenosi agencija Rojters.
Broj pacijenata obolelih od korona virusa u holandskim bolnicama poslednjih nedelja je dostigao najviše nivoe i očekuje se, kako se navodi, da će se brojevi novozaraženih i dalje povećavati.
Nemačke bolnice ponudile su ukupno 20 kreveta za kovid pacijente iz Holandije.
Planovi holandske vlade da uvede dodatne mere za obuzdavanje virusa doveli su do tri uzastopne noći protesta i nereda, i više od 170 hapšenja u gradovima širom zemlje, navodi Rojters.
Od danas, 470 od ukupno 1.050 kreveta intenzivne nege u Holandiji koristi se za kovid pacijente, a bolnice već smanjuju kapacitete za primanje redovnih pacijenata, uključujući terapije protiv raka i operacije srca, kako bi obezbedile dovoljno mesta za slučajeve korona virusa.
BONUS VIDEO: NAŠI HEROJI: Intervju sa doktorkom iz kovid ambulante
Preporučujemo
UVODE SANKCIJE I SA RAZLOGOM I BEZ NjEGA: Lavrov o glavnom oružju zapadnih "demokratija"
23. 11. 2021. u 12:02
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)