NOVA NAPETOST: Još jedna zemlja šalje vojsku na belorusku granicu?
PRAG je spreman da pošalje vojsku i policiju da pomognu Varšavi da reši krizu na poljsko-beloruskoj granici, izjavio je premijer Češke Andrej Babiš na kraju samita šefova vlada Višegradske četvorke u Budimpešti.

Foto: Tanjug/AP/EPA/ilustracija
On je naveo da, za sada, ovakav zahtev poljske strane nije stigao.
- To što se sada dešava na poljsko-beloruskoj granici je nedopustivo. Ponašanje Lukašenkovog režima prelazi sve granice. Podržavamo sankcije koje moraju biti uvedene brzo i biti efikasne - rekao je predsednik vlade Češke Andrej Babiš.
Premijer naglašava da vojnike može poslati u Poljsku tek nakon što tu odluku odobre oba doma parlamenta Češke. Predsednik republike Miloš Zeman je takođe podržao inicijativu. U pismu poljskom kolegi Anžeju Duda istakao je da je granica između Poljske u Belorusije obod EU i NATO-a.
Sa svoje strane, premijer Poljske Mateuš Moravecki je zahvalio kolegama za "fantastičnom i besprimernom“ nivou solidarnosti.
Kako je podsetio premijer Mađarske Viktor Orban, 50 čeških policajaca je od 17. oktobra bilo raspoređeno na mađarsko-srpskoj granici i sprečilo 4.000 pokušaja prelaska granice.
(rs.sputniknews.com)
BONUS VIDEO: Eksplozija kod Leštana u fabrici EDePro

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)