TERORISTIČKI NAPAD NA BOŽIĆ: Eksplodirala bomba u restoranu, a zatim počela i pucnjava u Beniju
U SUBOTU, oko 19 časova po lokalnom vremenu, bomba je eksplodirala u restoranu u Beniju, gradu u Demokratskoj Republici Kongo.
Foto: NS uživo
Gradonačelnik Benija Narcis Muteba Kašale (Narcisse Muteba Kashale) upozorio je javnost: "Bomba je upravo eksplodirala u centru grada. Radi sigurnosti, tražim od stanovništva da ostane kod kuće."
Gradonačelnik Benija Narsis Muteba Kašale, koji je takođe i pukovnik policije, saopštio je da je među žrtvama najmanje dvoje dece, a da su preživeli prebačeni u bolnicu.
Vlada je objavila saopštenje u kojem osuđuje taj čin, u kome se navodi: „Vlada osuđuje eksploziju bombe u jednom Baru u Beniju, ove božićne večeri, i to je delo bombaša samoubice. Prijavljen je gubitak ljudskih života. Službe bezbednosti su već raspoređene i prvi koraci su preduzeti. Detaljno ćemo istražiti slučaj.“
BONUS VIDEO: TALIBANI PUCALI NA CIVILE - Ubijeno dvoje ljudi u Jalalabadu
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)