NEMA ISTRAGE: Policija neće ispitivati okupljanja u DŽonsonovoj rezidenciji
BRITANSKA policija neće istraživati okupljanja u rezidenciji premijera Borisa Džonsona tokom lokdauna, osim ukoliko interna vladina istraga ne pronađe dokaze o potencijalnim krivičnim delima, navodi se u današnjem saopštenju Metropoliten policije.

Foto AP
Britanski mediji, međutim, ocenjuju da je premijerska pozicija Borisa Džonsona pod znakom pitanja, nakon što se britanski premijer suočio sa pozivima iz svoje Konzervativne stranke da podnese ostavku.
Takav poziv je usledio nakon Džonsonovog priznanja da je prisustvovao zabavi u svojoj zvaničnoj rezidenciji tokom lokdauna, navodi agencija Rojters.
Kao odgovor na zahteve protivnika za njegovu ostavku, Džonson je rekao da ljudi moraju da sačekaju ishod interne istrage koju sprovodi viši državni službenik Sju Grej, čiji se izveštaj očekuje u naredne dve nedelje.
Džonson je juče uputio "iskreno izvinjenje" zbog okupljanja u Dauning stritu u maju 2020. godine, navodeći u parlamentu da razume gnev javnosti zbog tog otkrića.
BONUS VIDEO - KAD DRŽAVA BRINE O ŠAMPIONIMA! Kako su se nizali uspesi Srbije u 2021.

(MAPA) KRAJEM LETA ČEKA NAS KATASTROFA: Morske temperature na rekordnom nivou, veliki rizik od razornih oluja
ISTORIJSKI toplotni talas koji je zahvatio Mediteran i Evropu podigao je temperaturu mora na rekordne nivoe, povećavajući rizik od razornih poplava i ekstremnih vremenskih nepogoda širom južne Evrope u narednim mesecima, piše sajt Severe Weather Europe.
01. 07. 2025. u 13:58

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)