ZELENSKI I DŽONSON RAZGOVARALI O PREHRAMBENOJ KRIZI: Nadaju se da će Rusija ublažiti blokadu morskih puteva
BRITANSKI premijer Boris Džonson rekao je danas predsedniku Ukrajine Vladimiru Zelenskom da međunarodni partneri intenzivno rade na pronalaženju načina za nastavak izvoza žitarica iz Ukrajine kako bi se sprečila globalna prehrambena kriza.
Foto: Profimedia
Džonson, koji je redovno razgovarao sa Zelenskim od početka napada, rekao je da su dvojica lidera, takođe, razgovarali o važnosti da međunarodna zajednica ostane ujedinjena oko rata, preneo je Rojters.
On je rekao je da će Velika Britanija raditi sa partnerima iz G7 na hitnom napretku kada je reč o izvozu žitarica, saopštila je britanska strana.
Dvojica lidera su se dogovorili o narednim koracima i imperativu za Rusiju da ublaži blokadu i dozvoli bezbedne brodske puteve.
BONUS VIDEO:
VOJSKA DNR U "AZOVSTALjU": Pogledajte izbliza ruševine čeličane i tajne podzemne prostorije
Preporučujemo
"MORAMO DA SE SUOČIMO SA REALNOŠĆU": Zelenski otkrio šta misli o razgovoru sa Putinom
27. 05. 2022. u 12:00
ZELENSKI O KRAJU SUKOBA U UKRAJINI: Vidi samo jedan put za završetak rata
21. 05. 2022. u 13:05
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)