PRVO SVADBA PA OSTAVKA: DŽonsonovi za 30. jul planirali venčanje na imanju Čekers, rezidenciji premijera
BRITANSKI premijer Boris Džonson, koji je danas rekao da će podneti ostavku, namerava da kasnije ovgo meseca priredi veliku svadbu povodom venčanja sa suprugom Keri u njegovoj zvaničnoj seoskoj rezidenciji Čekers, objavio je Miror.
Foto: Tanjug/AP
Pored zvanicne rezidencije u Dauning stritu 10 u Londonu britanski premijeri tradicionalno su od dvadesetih godina prošlog veka koristili i Čekers, englesku seosku kuću iz 16. veka severno od prestonice, kao privatno utocište, mesto za boravak svetskih lidera i povremeno za priređivanje zabava, prenosi Rojters.
Čekers je smešten na imanju od 600 hektara, što je više od 1.000 fudbalskih terena i ima 10 spavaćih soba i ogromnu kolekciju umetničkih dela.
Džonson se inače oženio sa Keri (34) prošle godine usred pandemije na skromnoj, tajnoj ceremoniji u Vestminsterskoj katedrali u centru Londona.
Svadba koju je par najavio planirana je za 30. jul i očekuje se da će biti velika i glamurozna, objavio je Miror.
List je, pozivajući se na dva izvora, naveo da su Džonsonovi voljni da organizuju planiranu proslavu, na koju su pozvani mnogi prijatelji i članovi porodice.
Rojters podseća da Džonson ostaje premijer dok se ne izabere novi, a portparol Dauning strita je rekao da "premijer ima snažan osećaj obaveze prema svojoj zemlji i nastaviće da joj služi sve dok novi lider ne bude na svom mestu".
BONUS VIDEO - VAŠINGTONSKE TAJNE: Ko je u Beloj kući bio gej, a koga su volele žene?
Preporučujemo
BRITANSKA MORNARICA ZAPLENILA POŠILjKU ORUŽJA: Iran podržava pobunjene Hute u Jemenu
07. 07. 2022. u 19:17
KO POSLE BORISA? Kreću nagađanja o tome ko će biti novi premijer Britanije
07. 07. 2022. u 18:24
NAPAD POSLE POVLAČENjA? Ukrajinci tvrde - Rusi granatirali Zmijsko ostrvo
07. 07. 2022. u 09:10
RUSI OBJAVILI SPISAK NAJVEĆIH NEPRIJATELjA: Evo na kom je mestu Hrvatska
RUSKI ski list „Vzgljad“ sastavio je i u utorak objavio „Rejting neprijateljskih vlada“ kako bi pokazao razliku između država koje se svesno suprotstavljaju Rusiji i onih koje su na tu odluku „protiv njihove volje naterale spoljnopolitičke okolnosti“, prenosi Slobodna Dalmacija.
14. 11. 2025. u 16:54
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Policija uletela na svadbu, HAPSI MLADU - a tek objašnjenje! Ovo je LUDNICA (VIDEO)
ČAK i na najlepšim svadbama ponekad se dese nepredviđene situacije, sitne greške ili čak veći incidenti.
14. 11. 2025. u 16:23
Komentari (0)