ŠOJGU OPTUŽIO NATO: Alijansa pomaže Ukrajini, šalju savetnike i plaćenike, protiv Rusije vode informativni rat
NATO pruža Ukrajini obaveštajne informacije, određuje ciljeve, šalje savetnike i plaćenike, vodi informativni i sankcioni rat protiv Rusije, rekao je ruski ministar odbrane Sergej Šojgu na zajedničkom sastanku Ministarstva odbrane Rusije i Belorusije, navode RIA Novosti.
Foto: Russian Defense Ministry
- NATO im obezbeđuje obaveštajne informacije, vrši direktno ciljanje, šalje svoje vojne savetnike, šalje strane plaćenike Oružanim snagama Ukrajine, vodi informativni i sankcioni rat protiv nas - rekao je Šojgu.
- Sadašnja situacija je korisna za Sjedinjene Države, one nastoje da je iskoriste za održavanje globalnog liderstva, ali glavni cilj kolektivnog Zapada je uništenje ekonomije i vojnog potencijala Rusije - izjavio je Sergej Šojgu.
- Jasno je da je trenutna situacija korisna prvenstveno Sjedinjenim Državama. Vašington nastoji da je iskoristi da zadrži globalno liderstvo i maksimalno oslabi druge zemlje, uključujući i svoje saveznike u Evropi, ali glavni cilj destruktivnih napora kolektivnog Zapada je, naravno, Rusija, uništiti njenu ekonomiju, vojni potencijal, lišavajući je mogućnosti da vodi nezavisnu spoljnu politiku, rekao je Šojgu na sastanku zajedničkog odbora ministarstava odbrane Rusije i Belorusije.
- NATO stvara kompletan sistem kolektivne odbrane u blizini ruskih granica - rekao je Šojgu.
- Alijansa namerava da pređe sa "obuzdavanja Rusije putem naprednog prisustva" na stvaranje celovitog sistema kolektivne odbrane na "istočnom krilu", u blizini naših granica - rekao je Šojgu.
On je podsetio da je krajem juna, na samitu u Madridu, NATO usvojio novi strateški koncept za blok, gde je Moskva nazvana glavnim izvorom bezbednosnih pretnji.
Zbog ovih akcija, NATO grupacija je od februara 2022. porasla 2,5 puta i dostigla broj od preko 30 hiljada ljudi.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
KUSTINA BURNA LjUBAV SA SUPRUGOM MAJOM: Raskidali, hteo da bije njene udvarače
02. 11. 2022. u 07:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
IRAN POSLAO HITNU PORUKU NAŠIM KOMŠIJAMA: Nemojte to da dozvolite Americi!
IRAN je danas upozorio Bugarsku da ne dozvoli Sjedinjenim Američkim Državama korišćenje svoje teritorije za vojne operacije protiv Teherana, nakon što je bugarska vlada najavila da će tražiti odobrenje parlamenta za razmeštanje američkih aviona za dopunu goriva u toj zemlji.
21. 07. 2026. u 18:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
22. 07. 2026. u 11:46 >> 23:04
Komentari (1)