ŠOLC ŠURUJE SA IRAKOM: Nemački kancelar se osigurava za sledeću zimu

Новости Онлајн

13. 01. 2023. u 15:30

NEMAČKA pregovara sa iračkom vladom o mogućnosti uvoza prirodnog gasa iz te zemlje bogate naftom, izjavio je kancelar Nemačke Olaf Šolc.

ШОЛЦ ШУРУЈЕ СА ИРАКОМ: Немачки канцелар се осигурава за следећу зиму

Foto: AP Photo/Markus Schreiber

Rojters prenosti da Berlin pokušava da diverzifikuje izvore energije posle otklona od Rusije.

- Razgovarali smo i o mogućim isporukama gasa Nemačkoj i dogovorili se da ostanemo u bliskom kontaktu - rekao je Šolc novinarima na zajedničkoj konferenciji za novinare sa iračkim premijerom Mohamedom Šiom al-Sudanijem u Berlinu.

Šolc nije izneo više detalja o količinama gasa koje Nemačka namerava da uveze iz Iraka.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (1)

SNORTER TOKEN PRIKUPIO 1,45 MILIONA DOLARA U ICO FAZI: Pomaže trgovcima da uhvate sledeću 100x kriptovalutu bez ljudske greške