NEMAČKI POŠTARI TRAŽE VEĆE PLATE: Dvodnevni štrajk upozorenja
NEMAČKI poštanski radnici štrajkovaće u ponedeljak i utorak u okviru štrajka upozorenja širom zemlje na koji je pozvao sindikat „Verdi“.
Foto: Shutterstock/canadastock
Nemački radnički sindikat pozvao je zaposlene u Nemačkoj pošti da štrajkuju u ponedeljak i utorak uoči pregovora o platama, koji bi trebalo da se nastave 8. februara, a u kojima radnici traže povećanje plata za 15 odsto, objavio je Blumberg.
Štrajkovi će uticati na rad centara za slanje pisama i paketa, kao i na dostavu, naveo je sindikat.
Oko 42.000 radnika pridružilo se štrajkovima krajem prošle sedmice, prema podacima sindikata koji predstavlja 160.000 zaposlenih u pošti.
(Sputnjik)
Preporučujemo
„NEĆEMO DA GRČKA BUDE BAZA NATO“: Protest u atinskoj luci zbog američkog nosača aviona
04. 02. 2023. u 17:47
"UBIJANjE NIJE SPORT": Hiljade Španaca se pobunilo protiv iskorišćavanja životinja
05. 02. 2023. u 18:01
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (1)