SATELIT ROSKOSMOSA SNIMIO POSLEDICE ZEMLJOTRESA U TURSKOJ: Upotrebljene sve raspoložive kosmičke snage za ispitivanje Zemlje (FOTO)
SATELIT Roskosmos snimio je posledice zemljotresa na jugoistoku Turske, objavila je državna korporacija na svom Telegram kanalu .

Foto: Telegram printskrin/Goskorporaciя «Roskosmos» ✔
- Roskosmos nastavlja svemirsko praćenje posledica - navodi se u publikaciji.
U kompaniji su pojasnili da su, na zahtev Ministarstva za vanredne situacije , upotrebili sve snage ruske kosmičke grupe za daljinsko ispitivanje Zemlje, kao i sredstva Međunarodne povelje o svemiru i velikim katastrofama.
Zemljotres jačine 7,7 stepeni Rihterove skale dogodio se u turskoj provinciji Kahramanmaraš rano ujutru 6. februara. Prema rečima šefa države, postao je najjači od 1939. godine. Kasnije su stručnjaci registrovali tri desetine naknadnih potresa, a sredinom dana - novi snažan zemljotres. Podrhtavanje tla se narednih dana osetilo u centralnom delu zemlje.
Prema poslednjim podacima, poginulo je 16.546 ljudi , više od 66.000 je povređeno. Turska je proglasila sedmodnevnu nacionalnu žalost, a u deset provincija pogođenih katastrofom proglašeno je vanredno stanje na tri meseca.
Zemljotres je pogodio i Siriju : provincije Alepo, Latakija, Hama i Tartus. Prema poslednjim podacima lokalnog Ministarstva zdravlja, poginulo je 1.347 ljudi, a više od 2.000 je povređeno - prenela je RIA.
BONUS VIDEO: SPASIOCI IZ CRNE GORE U TURSKOJ - Iz ruševina spasili žensku osobu

"TO LICE, TE USNE..." Tramp ponovo izazvao pažnju komentarom o svojoj portparolki Karolin Levit (28)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ponovo je dospeo u žižu javnosti zbog neobičnog komentara o izgledu portparolke Bele kuće Karolin Levit.
14. 10. 2025. u 14:48

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.
14. 10. 2025. u 13:06

SPAVA PORED VC ŠOLjE BEZ POKLOPCA Haos u zatvoru gde je Sarkozi, viču mu: "Osvetićemo Gadafija!" Poseban tretman za bivšeg predsednika
"SVI zatvorenici prave buku, viču, lupaju po zidovima..."
22. 10. 2025. u 15:32
Komentari (0)