OGLASILA SE BELA KUĆA: Zasad bez odluke o evakuaciji američkih diplomata iz Sudana

Танјуг

21. 04. 2023. u 19:21

ZASAD nije doneta odluka o evakuaciji američkog diplomatskog osoblja iz Sudana, ali SAD su spremne za takvu opciju ukoliko bude potrebno, saopšteno je danas iz Bele kuće.

ОГЛАСИЛА СЕ БЕЛА КУЋА: Засад без одлуке о евакуацији америчких дипломата из Судана

FOTO: AP/Tanjug

Portparol Bele kuće za nacionalnu bezbednost Džon Kirbi rekao je da svi američki državljani u Sudanu moraju sami da se pobrinu da ostanu na bezbednom, dok traju sukobi između vojske i paravojne Snage za brzu podršku (RSF), preneo je Rojters.

On je rekao da je predsednik Džozef Bajden ranije ove nedelje odobrio plan da povuče američke snage iz obližnjih zemalja u slučaju da bude potrebno da pomognu u evakuaciji američkih diplomata.

- Jednostavno, razmatramo opcije okolnih snaga u slučaju da bude potrebna njihova intervencija. Ali, želim da naglasim još jednom... nije doneta odluka da se krene sa bilo kakvim planom evakuacije u ovom trentuku - rekao je Kirbi novinarima.

On je istakao da je situacija u Kartumu ostala napeta i da zaraćene snage nisu uspele da se drže primirja koje je dogovoreno.

- Fokusirani smo sada na situaciju u kojoj smo. Želimo da naše osoblje bude bezbedno u američkoj ambasadi - naveo je Kirbi.

 

BONUS VIDEO:

BRODOVI, AVIONI, HELIKOPTERI, PROJEKTILI: Pogledajte snimke tokom provere Pacifičke flote Rusije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
MOGLO BI UMRETI 4.500 LJUDI Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi

JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.

01. 07. 2025. u 11:45

Komentari (0)

VEČERI TEATRA U SRCU GRADA: Završen prvi MozzART pozorišni festival