KOPNO, MORE, VAZDUH - TURSKE IMA SVUDA: Erdogan pokazao "KAN"-a - borbeni avion pete generacije
PREDSEDNIK Turske Redžep Tajip Erdogan prisustvovao je u Ankari ceremoniji predstavljanja turskog borbenog aviona pete generacije.
FOTO:PRINTSKRIN/TVITER
Tokom boravka u sedištu kompanije Turkiš Aerospejs Industris (TAI), Erdogan je saopštio javnosti kako je turski borbeni avion pete generacije ponos avioindustrije ove države.
- Turska je sada prisutna na svim poljima. Na kopnu, moru, u vazduhu i svemiru - rekao je Erdogan.
Također, poručio je kako će avion imati i svoje ime.
- Turski borbeni avion pete generacije koji se razvija u našoj zemlji nosiće ime 'KAAN' - poručio je turski predsednik.
Nakon kraćeg govora, Erdogan je sa distance posmatrao i kako borbeni avion KAAN stiže na pistu nakon čega je i sam seo u avion kako bi se uverio u njegove sposobnosti.
Avion pete generacije razvila je kompanija TAI s ciljem zamene američkih aviona F-16 koje Turska planira da povuče iz upotrebe do 2030. godine.
- Sa ovim avionom, Turska postaje jedna od retkih zemalja s tehnologijom za proizvodnju borbenog aviona pete generacije - rekao je Erdogan.
BONUS VIDEO: SRUŠIO SE MIG-31 - Pogledajte snimak pada ruskog borbenog aviona u regionu Murmanska
(klix)
Preporučujemo
ERDOGAN ISPRATIO SVOG MORSKOG GIGANTA: Najveći ratni brod Turske krenuo put Crnog mora
24. 04. 2023. u 08:57
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)