ZAVRŠENO GLASANJE NA IZBORIMA U TURSKOJ: Očekuje se prebrojavanje glasova
BIRALIŠTA širom Turske zatvorena su danas u 17 sati po lokalnom vremenu, 16 sati po srednjoevropskom, čime je završeno glasanje na predsedničkim i parlamentarnim izborima.

Foto: EPA
Birači koji se nađu na biračkom mestu u vreme zatvaranja moći će iskoristiti svoje građansko pravo i nakon 17 sati, kako je ranije saopštila Visoka izborna komisija Turske.
Građani Turske danas su glasali na predsedničkim i parlamentarnim izborima, a birali su između tri predsednička kandidata, te 24 političke stranke i 151 nezavisnog kandidata za parlament koji ima ukupno 600 poslaničkih mesta.
Pravo glasa na izborima ima 64,11 miliona ljudi, a više od 4,9 miliona turskih građana glasalo je po prvi put.
Aktuelni predsednik Redžep Tajip Erdogan, Kemal Kiličdaroglu i Sinan Ogan, prema redosledu na glasačkom listiću, kandidati su za predsednika Turske.
Birališta su ranije bila otvorena i izvan Turske, u 75 država i 156 predstavništava ove zemlje.
Glasanje na graničnim prelazima počelo je 27. aprila, a u diplomatskim predstavništvima 5. maja i trajalo je do 9. maja, prema ranije utvrđenom rasporedu.
Više od 3,41 miliona građana registrovano je za glasanje iz inostranstva.
Kako je saopštila Visoka izborna komisija Turske, nepotpuni i nezvanični rezultati će biti objavljeni istog dana, u prvim satima po zatvaranju birališta.
(Radiosarajevo)
BONUS VIDEO: TRENUTAK PADA HELIKOPTERA - U regionu Brijanska srušile se četiri letelice

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)