VAŠINGTON POST TVRDI: Šef "vagnerovaca" nudio Ukrajincima da otkrije položaje ruskih trupa
ŠEF paravojne plaćeničke organizacije Vagner Jevgenij Prigožin ponudio se ukrajinskoj vladi da joj otkrije položaje ruskih trupa, objavio je u nedelju američki dnevnik Vašington post, pozivajući se na procurila dokumenta američke obaveštajne službe.

Foto: Profimedia/Ilustracija
U izveštaju američkog dnevnika se podseća da su pripadnici Vagnera predvodili krvavu bitku za Bahmut.
Međutim, kako prenosi Vašington post, Prigožin je u januaru, u zamenu za neometano povlačenje svojih snaga sa ratišta u tom gradu, ponudio ukrajinskoj obaveštajnoj službi da otkrije položaje ruskih snaga, ali Ukrajina je navodno odbila tu ponudu, prenosi Rojters.
Prigožin, bliski saradnik ruskog predsednika Vladimira Putina, javno je zapretio da će povući svoje plaćenike iz oblasti oko Bahmuta ukoliko od ruske vojske ne dobije preko potrebnu municiju.
Međutim, u svojoj audio-poruci objavljenoj prošlog utorka Prigožin je rekao da bi njega i njegove ljude smatrali izdajnicima ukoliko bi napustili to područje.
Vašington post tvrdi da je Prigožinova ponuda stigla preko njegovih kontakata sa ukrajinskom obaveštajnom službom.
BONUS VIDEO: TRENUTAK PADA HELIKOPTERA - U regionu Brijanska srušile se četiri letelice
Preporučujemo



KOMANDANT NATO-A U EVROPI: Uprkos velikim gubicima, ruska vojska ostaje opasna
14. 05. 2023. u 21:39

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (20)