JAPAN NA OPREZU: Produženo stanje pripravnosti protivraketne odbrane od balističkih projektila
JAPAN je danas produžio stanje pripravnosti svoje protivraketne odbrane od balističkih projektila iako je prošao rok za lansiranje severnokorejskog satelita.
Foto: EPA
Nakon što je Severna Koreja obavestila zvanični Tokio da planira lansiranje satelita u periodu od 31. maja do 10. juna u ponoć, Japan je prošlog meseca stavio svoju PVO u stanje pripravnosti zbog pretnje od balističkih raketa i najavio da će oboriti svaki projektil za koji zaključi da predstavlja pretnju, podseća Rojters.
Severna Koreja je prošlog meseca obavestila Međunarodnu pomorsku organizaciju, specijalizovanu agenciju Ujedinjenih nacija odgovornu za regulisanje pomorskog saobraćaja o planiranom rasporedu lansiranja svog satelita.
Severna Koreja je 31. maja neuspešno pokušala da lansira satelit koji je svoj let završio u moru, saopštili su severnokorejski mediji.
BONUS VIDEO:
ZAJEDNIČKE PATROLE: Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Preporučujemo
"KAKO ĆE SE SVE TO ZAVRŠITI?" Mask nezadovoljan zbog nove američke vojne pomoći Ukrajini
11. 06. 2023. u 08:54
PUTIN O ISPORUCI "TOMAHAVKA": Ako Ukrajina napadne oružjem dugog dometa, odgovor će biti zapanjujući
AKO Ukrajina pokrene napade oružjem dugog dometa na Rusiju, odgovor će biti zapanjujući, izjavio je danas ruski predsednik Vladimir Putin.
23. 10. 2025. u 17:59
STIŽE ZIMA KAKVA SE VIĐA JEDNOM U STO GODINA? Meteorolozi odgovorili na spekulacije o "zimi veka"
NEMAČKI portali su preplavljeni informacijama o ekstremnoj zimi, ulicama prekrivenim snegom i ekstremnim vremenskim uslovima koji prete zemlji.
23. 10. 2025. u 17:38
ZEMLjOTRES USRED DNEVNIKA: Voditeljka se obratila u strahu: "Nadam se da će biti sve u redu" (VIDEO)
DOK je čitala vesti u noćnom Dnevniku, prekinuo ju je zemljotres...
24. 10. 2025. u 19:43
Komentari (0)