KIJEV PRIZNAO: Rusija pokušala da se dogovori sa Ukrajinom do 22. februara 2022. godine
RUSKA strana je do februara 2022. godine pokušavala da ostvari svoje ciljeve kroz pregovore sa Ukrajinom, priznao je Andrej Jermak, šef kabineta predsednika Ukrajine u intervjuu za The Wall Street Journal.
Foto Tanjug/AP
-Sve ono što oni (ruska strana) nisu mogli da postignu tokom mnogih sati pregovora, pokušali su da postignu vojnim sredstvima 24. februara 2022. godine, citira list Jermak.
Istovremeno je napomenuo da je Kijev pod pritiskom Zapada pristao na Minske sporazume, ali sada Ukrajini nisu potrebni posrednici u pregovorima.
U ovoj fazi, rekao je Jermak, Kijev radi na tome da „dobije bitku za zemlje poput Brazila i Indije koje održavaju prijateljske veze sa Rusijom“. „Jedna od tačaka ovog plana je organizovanje poseta Kijevu poznatih ličnosti iz Latinske Amerike, po uzoru na priliv zapadnih zvezda“ u Ukrajinu na samom početku ratnih dejstava.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - OBUKA NA "TERMINATORIMA": Vežba mobilisanih rezervista i dobrovoljaca u Donjecku
Preporučujemo
AMERIČKI MILITARY WATCH: Otključan pun potencijal ruskog ATGM Kornet (VIDEO)
18. 06. 2023. u 20:11
BRITANSKI "TELEGRAF": Da li se Zapad priprema za pobedu Rusije u Ukrajini
18. 06. 2023. u 17:45
VENECUELA POSLE AGRESIJE: Maduro sleteo u Njujork, preti mu smrtna kazna; Protesti protiv Trampa (FOTO/VIDEO)
U GLAVNOM gradu Venecuele, Karakasu, u subotu ujutro odjeknule su eksplozije, a grad su u niskom letu nadletali avioni i helikopteri, javili su svetski mediji. Američki predsedik Donald Tramp objavio je da je predsednik Venecuele Nikolas Maduro uhvaćen zajedno sa suprugom i prebačen iz zemlje u operaciji "Operation Absolute Resolve".
03. 01. 2026. u 07:45 >> 00:07
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)