POJEDINOSTI STVARIČNOG POŽARA U FRANCUSKOJ: Kako su izgoreli hendikepriani štićenici
Stravični požar u centru za prihvat hendikepiranih osoba u mestu Vincenhajm u blizini Kolmara na istoku Francuske odneo je u sredu najmanje devet života. Za dvema osobama, po svoj prilici za njihovim telima, popodne se još tragalo. Spaseno je 17 štićenika ove ustanove.
FOTO: RTHN
Požar je izbio u privatnom smeštaju površine 500 kvadratnih metara. Vatra je izbila u prizemlju dvospratnice koja još ima i tavan, a stihija je uništila 300 kvadrata ovog starog, nedavno renoviranog zdanja, s drvenim gredama.
Plamen je buknuo oko 6.30 ujutro i prema rečima očevidaca izuzetno brzo se širio. Vatrogasci su stigli veoma brzo, za svega desetak minuta, ali mnogima koji su se nalazili u zgradi spasa već nije bilo. Istovremeno je trajalo gašenje vatre i spasavanje ljudi. Na mestu nesreće čuli su se krici.
U akciji spasavanja učestvovalo je 76 vatrogasaca i 40 žandarma i vojnika. Popodne su među ugljenisanim ostacima zgrade i dalje tragali za preostala dva tela, dok se dim uzdizao iz zgarišta. Za žrtvama se tragalo i dronovima.
Predsednik Francuske Emanuel Makron uputio je saučešće porodicama stradalih u ovoj tragediji. Istovremeno je odao priznanje spasilačkim službama na požrtvovanom angažmanu, dok su se na lice mesta uputili premijerka Elizabet Born i ministarka za solidarnost Oror Berže.
Preporučujemo
FRANCUZI NAPALI GARDU NIGERA? Oglasili se pučisti, podignuta borbena gotovost
09. 08. 2023. u 16:34
RAT U UKRAJINI: Rusi napreduju kod Kupjanska; VSU probio deo odbrane kod Orehova, Rusi u kontranapadu (FOTO/MAPA/VIDEO)
09. 08. 2023. u 07:14 >> 01:51
EVROPLjANE RAZBESNELA JEDNA TAČKA TRAMPOVOG PLANA: "To je skandalozno"
AMERIČKI predsednik Donald Tramp ubacio je „klin u točak“ jednih od najosetljivijih pregovora koji se trenutno vode u Evropi, potencijalno ugrožavajući napore da se Ukrajini obezbedi finansiranje za nastavak odbrane od Rusije, piše Politiko.
22. 11. 2025. u 07:54
NAJVEĆA SILA EVROPE REAGOVALA NA TRAMPOV PLAN: "U principu podržavamo"
NEMAČKA vlada saopštila je da "u principu" podržava plan Sjedinjenih Američkih Država za okončanje rata u Ukrajini, ali da ostaje posvećena zaštiti ukrajinskog suvereniteta i obezbeđivanju bezbednosnih garancija za zemlju.
21. 11. 2025. u 12:37
Na godišnjicu dedine smrti, Kenedijeva unuka (35) saopštila da UMIRE - a tek što se PORODILA! Prokletstvo Kenedijevih se nastavlja...
ĆERKA Kerolajn Kenedi, a unuka Džona i Džeki Kenedi je objavila strašne vesti na godišnjicu smrti svog dede. Nakon drugog porođaja suočila se sa teškom dijagnozom.
23. 11. 2025. u 14:30 >> 17:31
Komentari (0)