BAJDEN DOPUTOVAO NA HAVAJE: Obnova će biti sprovedena prema željama naroda grada Lahaine
PREDSEDNIK SAD Džozef Bajden doputovao je na Havaje sa svojom suprugom Džil i najavio dugoročnu obnovu ostrva Mauiji, gde je u požarima pre dve nedelje poginulo više od 114 ljudi.
Foto: Tanjug/AP Photo/Evan Vucci
On je naveo da će da biti uz ljude Mauija "dokle god je potrebno", dok ne obnove ono što je požar progutao.
- Gledamo šta je sledeće. Pre svega obnova, dugoročno. I to ćemo da radimo zajedno - rekao je Bajden.
Foto: Tanjug/AP Photo/Evan Vucci
Bajdena su republikanci kritikovali zbog odgovora na požare na Mauiju. On je rekao da će da produži finansijsku pomoć za Havaje, kao i da će pružiti pomoć svakome ko je traži.
Američki predsednik je više puta istakao da će obnova biti sprovedena prema željama naroda grada Lahaine.
Preporučujemo
AMERIČKA KRV ĆE TEĆI BLISKIM ISTOKOM? "Marince čeka masakr neviđenih razmera"
16. 03. 2026. u 23:40
URSULA PRIZNALA BOLNU ISTINU: Sukob na Bliskom istoku doveo do teških posledica po EU
16. 03. 2026. u 23:20
ARAKČI OPTUŽIO VAŠINGTON: SAD šire dezinformacije da obmanu svet i trgovce naftom
16. 03. 2026. u 22:48
DRAMATIČNA PORUKA ZELENSKOG: Ako pritisak popusti, Rusija će nastaviti rat!
16. 03. 2026. u 22:36
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)