"NAŠ UTICAJ SE ŠIRI" Putinovo obraćanje novim članicama BRIKS-a (FOTO/VIDEO)
RUSKI predsednik Vladimir Putin čestitao je državama koje su postale nove članice BRIKS-a i obećao da će nastaviti rad na širenju uticaja asocijacije u svetu.

Foto: Tanjug/AP photo
- Kako se ispostavilo, posao nije bio lak, a predsednik Ramafosa je pokazao zadivljujuću diplomatsku veštinu u koordinaciji svih pozicija, uključujući i one vezane za širenje BRIKS-a - rekao je ruski lider na završnom sastanku lidera BRIKS-a u Johanezburgu.
Po njegovim rečima, pitanje jedinstvene valute BRIKS-a je kompleksno, ali "mi se krećemo u tom pravcu", rekao je ruski lider.
Na samitu BRIKS-a je doneta odluka da se organizacija proširi sa šest novih članica: Argentina, Ujedinjeni Arapski Emirati, Etiopija, Egipat, Iran i Saudijska Arabija.
BONUS VIDEO:
RUSIJA: Visokoprecizna snajperska puška Astarta predstavljena na forumu Armija-2023

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)