HOLANDIJA NIJE OPTIMISTIČNA: Za učlanjenje Ukrajine u EU biće potrebno mnogo godina
ODLAZEĆI premijer Holandije Mark Rute prognozirao je da će mnogo godina biti potrebno za učlanjenje Ukrajine u EU.

Foto: Profimedia
- Ključno je da danas imamo pozitivnu situaciju u vezi sa narednim koracima za Ukrajinu kada se radi o pristupnim pregovorima. Trebaće mnogo godina pre nego što se održe pregovori, ali tu se radi o sledećem koraku - rekao je Rute po dolasku na Samit Evropskog saveta u Briselu, piše RIA.
Lideri EU razgovaraće danas i sutra o daljoj podršci vojsci Ukrajine, kao i o zaključcima Saveta u vezi sa proširenjem Unije i zahtevima za učlanjenje BiH, Ukrajine, još sedam zemalja i samoproglašenog Kosova.
Evropski parlament pozvao je juče lidere EU da otvore pristupne pregovore sa BiH, Ukrajinom i Moldavijom, u svetlu njihove strateške važnosti, i da postave jasan vremenski okvir za zaključivanje pregovora do kraja decenije.
BONUS VIDEO: VAZDUŠNI NAPAD NA STAMBENI KOMPLEKS: Izraelci bombardovali stambene zgrade u Kan Junisu
Preporučujemo

"ODESA JE RUSKI GRAD, SVI TO ZNAJU" Putin: Rusi i Ukrajinci su jedan narod
14. 12. 2023. u 11:56

"ZAPAD JE DAO UKRAJINI I VIŠE NEGO ŠTO JE OBEĆAO" Putin: Mi smo sve uništili
14. 12. 2023. u 11:08

"ZAPAD NATERAO UKRAJINU DA NAPADA" Mask: Kao prioritet bi trebalo postaviti odbranu
14. 12. 2023. u 08:47

CEO ŠID TUGUJE ZA LEPOM MILANOM: Devojka (26) tragično preminula, danima se opraštaju od nje na društvenim mrežama
DEVOJKA Milana Mišić (26) iz Šida tragično je preminula 15. jula, a na večni počinak ispraćena je dva dana kasnije u pratnji neutešne porodice, prijatelja, rođaka i mnogobrojnih sugrađani koji se danima od nje opraštaju na društvenim mrežama.
27. 07. 2025. u 08:48

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

KRISTIJAN NA MUKAMA: "Deca su nam u bolnici, po ceo dan primaju infuzije, ne odvajamo se od njih"
KRISTIJAN Golubović oglasio se iz Kliničko-bolničkog centra Zemun, gde se trenutno nalazi zajedno sa suprugom Kristinom Spalević. Njihova deca trenutno su hospitalizovani, a porodica prolazi kroz težak period.
28. 07. 2025. u 22:12
Komentari (0)