ŠOLC ZABRINUT: Putinov stav o Ukrajini ostavio gorak utisak
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc izjavio je da je razgovor sa ruskim liderom Vladimirom Putinom bio važan i ponovo naglasio da Kijev može da se osloni na Berlin.

Foto: Profimedia
- Razgovor je bio veoma podroban, ali je doneo i spoznaju da ruski predsednik nije mnogo promenio svoje stavove o ovom ratu, što nije dobra vest. Ali zato je toliko važno da se veoma jasno pridržavamo principijelnog pristupa, odnosno da se Ukrajina može osloniti na nas - rekao je Šolc novinarima u Rio de Žaneiru, gde je stigao na samit G20, komentarišući telefonski razgovor sa Putinom.
Kancelar je takođe napomenuo i da je važan princip da nijedna odluka ne treba da se donosi bez Ukrajine.
Telefonski razgovor Putina i Šolca održan je u petak na inicijativu nemačke strane.
(Sputnjik)
Preporučujemo

RAT U UKRAJINI: Bajden odobrio Kijevu da američkim raketama gađa Rusiju, isto uradile Francuska i Britanija
17. 11. 2024. u 07:02 >> 23:30

PORUKA IZ BUNDESTAGA: Putin i Tramp mogu da reše Ukrajinu, ne za 20 godina, nego zauvek
16. 11. 2024. u 22:16

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)