AUSTRALIJA PRESUDILA TELEGRAMU: Aplikacija dužna da plati kaznu od 611 hiljada evra, stiže žalba
AUSTRALIJSKI regulator za bezbednost interneta kaznio je danas društvenu platformu Telegram sa oko milion australijskih dolara (611,500 evra) zbog kašnjenja u odgovorima na pitanja o merama koje je ta aplikacija preduzela da spreči širenje zlostavljanja dece i nasilnog ekstremističkog materijala.
Foto: Unsplash
Komisija za bezbednost interneta je u martu 2024. godine zatražila odgovore od platforma društvenih medija, Jutjuba, Iksa, Fejsbuka, Telegrama i Redita zašto nisu preduzeli dovoljno mera da spreče ekstremiste da koriste funkcije striminga uživo, algoritme i sisteme preporuka za regrutovanje korisnika, preneo je Rojters.
Telegram i Redit su pitani o koracima koje su preduzeli za borbu protiv seksualnog zlostavljanja dece u svojim kompanijama, za koje su odgovore trebali da dostave do maja, ali je Telegram dostavio odgovor u oktobru.
Komesar za bezbednost interneta Džuli Inman Grant je rekla u saopštenju da kašnjenje Telegrama u pružanju informacija ometa eBezbednost od implementacije svojih mera bezbednosti na mreži.
Telegram je rekao da je u potpunosti odgovorio na sva pitanja prošle godine, i da namerava da uloži žalbu na izrečenu kaznu.
(Tanjug)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ITALIJA I LIBIJA OSTALI BEZ INTERNETA: Otkriven i razlog zašto
17. 02. 2025. u 18:42 >> 18:44
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)