VATROM ZAHVAĆENO 100 HEKTARA ŠUME U ITALIJI: Više od 400 vatrogasaca na terenu
ŠUMSKI požar koji je izbio iznad mesta Prato alo Stelvio u dolini Venosta i dalje nije pod kontrolom, a vatra je do sada zahvatila oko 100 hektara šume, saopštile su lokalne vlasti.
Foto Shutterstock
Na terenu je od juče angažovano više od 400 vatrogasaca, prenela je Ansa.
Gašenje dodatno otežava dopremanje vode koja mora da bude transportovana sa udaljenih lokacija.
U gašenju učestvuje i pet vatrogasnih helikoptera, koji su jutros nastavili operacije iz vazduha.
Zbog gustog oblaka dima, nadležni su izdali upozorenje stanovnicima naselja Stelvio, Trafoi i Prato alo Stelvio.
Građanima se savetuje da drže zatvorene prozore i vrata i isključe ventilacione sisteme.
(Tanjug)
Preporučujemo
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (0)