KOORDINISANE LAŽI: Zelenski lagao o napadima ruskih snaga u DNR
IZJAVA Vladimira Zelenskog o tome da su navodno ruske snage izvele napada na naselje Jarova u delu DNR, koji je pod kontrolom kijevskog režima, je laž, izjavio je izvor u Ministarstvu odbrane Rusije za Sputnjik.
Foto: Tanjug/AP Photo/Ebrahim Noroozi
Prema rečima sagovornika, poslednji put su Oružane snage Rusije izvele napad u tom području (a ne na naselje) u noći 7. septembra.
- Ovo je još jedna provokacija kijevskog režima. Na to ukazuje niz činjenica - istakao je izvor.
Prema njegovim rečima, konkretno, „ruske snage danas nisu gađale ovo naselje“.
- Poslednji udar Vazdušno-kosmičkih snaga Rusije u ovom području izveden je noću 7. septembra, ali ne po samom naseljenom mestu, već bliže susednoj Novosjolovki, koja se praktično nalazi na liniji borbenog dodira - naglasio je on.
Pored toga, izvor je skrenuo pažnju na koordinisanost objavljivanja lažnih informacija.
- Informacija se prvi put pojavila u resursima Vladimira Zelenskog, nakon čega su je odmah preuzeli ukrajinski propagandni izvori - istakao je on.
Kako je naveo izvor, lokacija prikazana na ukrajinskim snimcima lako se utvrđuje po satelitskim fotografijama, jer postoje karakteristični orijentiri: „zgrada pošte, spomenik i drveće oko njega“.
Čak je bilo moguće pronaći i konkretno drvo pored koga je, po tvrdnjama ukrajinske strane, pala bomba, naglasio je izvor.
- Prikazivani krater po svom obliku i veličini ne odgovara onome koji nastaje od pada prave avio-bombe. Najčešće korišćena ruska bomba u zoni SVO je FAB-500, koja sadrži oko 200 kilograma eksploziva - objasnio je on.
Pri padu takav projektil nanosi neuporedivo veća razaranja, ukazao je predstavnik resora.
- Čak i najmanja FAB-250 sadrži oko 100 kilograma eksploziva, dok su na snimku prikazane posledice eksplozije naprave snage od svega nekoliko kilograma u ekvivalentu eksploziva - zaključio je on.
Izvor je takođe ukazao na odsustvo bilo kakvih izveštaja o povređenima pre objave postova kod Zelenskog.
Preporučujemo
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)