NOVA EPIDEMIJA U KENTU: Dvoje preminulo, 11 osoba u teškom stanju
DVE osobe su preminule u izbijanju meningitisa, uključujući jednog studenta Univerziteta u Kentu.
Foto: Printscreen
Još 11 ljudi iz oblasti Kanterberija je trenutno u bolnici i prijavljeno je da su u teškom stanju.
Obe osobe koje su preminule u "invazivnom" izbijanju meningitisa verovatno su stare od 18 do 21 godine, a portparol Univerziteta u Kentu potvrdio je da je jedna od njih student tog univerziteta.
Kako prenose lokalni mediji, više od 30 hiljada studenata, zaposlenih i članovi porodica kontaktirani su kako bi bili obavešteni o potencijalnoj epidemiji.
Portparol Uprave za zdravstvenu bezbednost Ujedinjenog Kraljevstva rekao je da se za neke studente u Kanterberiju organizuju antibiotici nakon izbijanja, a specifična vrsta bolesti još nije identifikovana.
- Bezbednost naših studenata i zaposlenih ostaje naš najveći prioritet. Radimo sa javnim zdravstvenim timovima i u kontaktu smo sa studentima i osobljem kako bi smo im pružili potrebne savete i podršku - navodi se u saopštenju Univerziteta.
Prema rečima Bi-Bi-Si-ja, smatra se da je izbijanje povezano sa javnim okupljanjem u Kanterberiju kojem su neki od obolelnih prisustovali.
(Bi-Bi-Si)
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (0)