U BLIZINI GLAVNOG GRADA INDONEZIJE: Poginuli u sudaru vozova
U SUDARU dva voza na stanici Bekasi u blizini Džakarte, poginulo je najmanje 15 ljudi, a 84 je povređeno, saopštio je operater železnice. Sve žrtve bile su u prigradskom vozu, a oko 240 putnika iz drugog voza bezbedno je evakuisano, prenosi Gardijan.
Foto: Vikipedija
Po rečima portparola železničkog operatera KAI, Franota Vibova, voz je navodno zakačio prigradsku kompoziciju na pružnom prelazu, zbog čega se zaustavio na šinama, gde je potom udaren. Dodao je za Kompas TV da pripadnici vojske, vatrogasci, nacionalna služba za potragu i spasavanje, kao i Crveni krst, pomažu u evakuaciji.
Direktor indonežanske agencije za potragu i spasavanje, Mohamed Sjafi ističe da je spasavanje preživelih iz smrskanih vagona veoma delikatan proces. "Morali smo da angažujemo osoblje sa posebnim veštinama da bismo pažljivo izvukli ljude. I dalje ima živih i nadamo se da ćemo ih izvući, ali su još priklješteni delovima voza", rekao je Sjafi.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠE KOMŠIJE OKRENULE LEĐA UKRAJINI: Veliki šamar za Zelenskog
BUGARSKI ministar odbrane, Dimitar Stojanov, izjavio je danas da ta zemlja neće više da šalje oružje Ukrajini.
09. 06. 2026. u 15:10
HRVATSKA SE OPASNO NAORUŽAVA: Stiže francusko oružje, Zagreb modernizuje i nemačke haubice
HRVATSKA će, osim nabavke 18 novih samohodnih haubica "cezar" od Francuske, modernizovati i 14 postojećih nemačkih "pancir" haubica koje je kupila 2014. godine, proizlazi iz zajedničke izjave o pojačanoj saradnji nemačke i hrvatske vlade.
09. 06. 2026. u 12:21
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)