PUTIN SE SASTAO SA SAVETOM BEZBEDNOSTI: Raspravljeno pitanje koje muči Kremlj
Ruski predsednik Vladimir Putin sastao se sa članovima Saveta bezbednosti Rusije kako bi razmotrio pitanje hapšenja ruskih državljana u Belorusiji, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

Foto AP
Prema njegovim rečima, na sastanku, koji je organizovan putem video linka, je istaknuto da je potrebno što pre utvrditi zbog čega su oni uhapšeni kako bi se omogućilo njihovo puštanje na slobodu.
- Svi članovi Saveta bezbednosti Rusije, kao i predsednik Putin, su izrazili nadu da će uskoro postati jasnije zbog čega su ti ruski državljani bez ikakvog osnova pritvoreni - dodao je.
Podsetimo, Belorusija je 29. jula uhapsila 33 ruska državljanina pod optužbom da su pripremali teroristički akt, zbog čega im preti do 20 godina zatvora. Nešto kasnije je Istražni komitet Belorusije saopštio da su oni u zemlju ušli kako bi se bavili pripremama demonstracija.
Mediji su preneli da su bezbednosne službe prijavile da je u Belorusiju doputovalo oko 200 boraca koji bi trebalo da se bave destabilizacijom situacije tokom predizborne kampanje.
Moskva je odbacila sve navode da su ruski državljani umešani u unutarpolitičke procese u Belorusije, dok je Ministarstvo inostranih poslova Rusije navelo da su uhapšeni ruski državljani u Belorusiji bili samo u tranzitu i da je njihovo konačno odredište bilo Istanbul.
Sputnjik
Preporučujemo

MARIJA ZAHAROVA: Pandemija nam je omogućila da spoznamo šta je pravo jedinstvo
31. 07. 2020. u 13:46

PRVI U SVETU REGISTRUJU VAKCINU PROTIV KORONE: Za Ruse besplatno i dobrovoljno
31. 07. 2020. u 07:52

EVO KAKO JE UHAPŠEN UKRAJINSKI ŠPIJUN: Preti mu 20 godina robije (VIDEO)
30. 07. 2020. u 12:56

RASPOREĐENO 110.000 VOJNIKA, RUSI KREĆU U ZAVRŠNI UDAR NA POKROVSK: "Sa time bi mogli zauzeti srednje veliku evropsku državu"
RUSIJA ne pokazuje znakove povlačenja u ratu protiv Ukrajine. Naprotiv, Moskva je pojačala dalekometne udare na ukrajinske gradove i napade duž cele linije fronta. Vojni stručnjaci ističu da je ruska strana usvojila nove taktike, oslanjajući se na masovnu upotrebu dronova i malih diverzantskih jedinica, piše The New York Times.
10. 08. 2025. u 20:18

EVO KO JE TROSTRUKI UBICA IZ GNjILANA: Bio u društvu sa Kurtijem, Osmanijevom i Haradinajem
TRI osobe su ubijene, a nekoliko je ranjeno u pucnjavi koja se dogodila danas u Gnjilanu, dok je osumnjičeni napadač u bekstvu, prenela je Koha. Bolnica u Gnjilanu saopštila je da je na licu mesta konstatovana jedna smrt, a da su dve osobe prebačene u Urgentni centar bez znakova života.
10. 08. 2025. u 18:11

Ovako izgleda kuća Milana Borjana koja je demolirana: Lopov odneo i snimač video nadzora (FOTO)
"HVALA policiji grada Beograda na brzoj reakciji i sjajnom odnosu prema poslu."
11. 08. 2025. u 09:52
Komentari (1)