RUSKO MINISTARTVO ODBRANE POTVRDILO: Vakcina stvorila imunitet na koronu kod ruskih vojnika
Završni pregled dobrovoljaca na kojima je testirana vakcina protiv virusa korona u bolnici „Burdenko“ pokazao je da je kod svih razvijen imunitet na kovid 19, saopštili su iz Ministarstva odbrane Rusije.

Foto: Printscreen
- Glavna vojna bolnica Ministarstva odbrane 'Burdenko' obavila je 3. avgusta završni medicinski pregled dobrovoljaca – učesnika u kliničkom ispitivanju vakcine protiv virusa korone, na kojoj su zajedno radili Ministarstvo odbrane i Nacionalni istraživački centar za epidemiologiju i mikrobiologiju 'Gamalej' - navodi se u saopštenju.
Prema protokolu kliničkog ispitivanja, dobrovoljci su 42 dana nakon prve vakcinacije došli u bolnicu, gde su detaljno pregledani.
- Rezultati pregleda su jasno pokazali da kod svih postoji imunitet koji je razvijen zahvaljujući vakcinaciji. Nije bilo nikakvih nuspojava kod dobrovoljaca - naglašeno je u saopštenju.
Kako se navodi, ovim se može tvrditi da je vakcina bezbedna.
Podsetimo, ispitivanje vakcine, na kojoj su radili Ministarstvo odbrane Rusije i Nacionalni istraživački centar za mikrobiologiju i epidemiologiju „Gamalej“, počelo je u junu. Eksperimentalnu vakcinu su prvi primili vojnici-dobrovoljci.
S tim u vezi oglasio se i predsednik Rusije Vladimir Putin koji je rekao da su ključni zahtevi za vakcinu protiv virusa korona njena dokazana efikasnost i bezbednost, kao i da poverenje u nju mora biti apsolutno.
Inače, u Rusiji trenutno 17 naučnih instituta razvija 26 varijanata vakcina protiv virusa korona.
(Sputnjik)
Preporučujemo

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

VRTOGLAVA SUMA: Koliku nacionalnu penziju prima Ljiljana Blagojević
JEDNA od naših najistaknutijih dramskih umetnica Ljiljana Blagojević otišla je u penziju, a nalazi se među dvadesetčetvoro umetnika, koji će primaju nacionalnu penziju za doprinos kulturi.
07. 06. 2025. u 11:30
Komentari (3)