U JUGOSLAVIJI, ŽENE GA SPREMALE TRADICIONALNO SVAKOG VIKENDA: Titov kolač, savršen desert (VIDEO)
TITOV kolač je kremast, pun fila i mekog biskvita - jednostavno - poslastica

Foto Printscreen/ youtube/ bokinakuhinja
Potrebno za biskvit:
* 4 jaja
* 200 gr šećera
* 1 vanilin šećer
* 100 gr mlevenih oraha ili lešnika
* 5 supenih kašika skuvane crne kafe - hladne
* 5 kašika punih brašna
* 1 prašak za pecivo
* 3 kašike ulja
Priprema:
Odvojite belance od žumanca. Umutite belance. U žumance dodajte šećer pa umutite.
Žumancima dodajte ulje. Dodajte kuvanu, hladnu kafu. Izmeašajte brašno, pašak za pecivo i orahe pa sve umutite zajedno sa jajima. Na kraju smesi dodajte i belance.
Umućen biskiv peći na 180 stepeni oko 30 minuta.
Potrebno za prvi fil:
* 400 ml mleka
* 5 punih kašika brašna
* 2 žumanca
(U mleko dodajte žumance i brašno pa umutiti mikserom. Zatim stavite na ringlu da blago provri kako bi se napravio puding).
Potrebno za drugi fil:
* 200gr margarina
* 10 kašika šećera
* 1 vanilin šećer
* 100 gr otopljene čokolade
* 3 kašike oraha
(Čokoladu rastopiti pa dodati margarin. Zatim šećer, vanilin šećer i orahe, pa sve umutiti zajedno).
Sjedinite oba fila.
Na koru naneti ovaj bogati fil pa posuti mlevenim orasima i čokoladom.
(Stil)
Preporučujemo

OVAKVU JOŠ NISTE PROBALI! Mimoza sa pečurkama, da čula ukusa uživaju
10. 12. 2023. u 14:00

TRADICIONALNO JELO KOJE SRBI OBOŽAVAJU: Slana sarma torta idealna za slave
09. 12. 2023. u 11:00

DODIK ŽESTOKO UDARIO NA STANIVUKOVIĆA: Dokle ćeš biti poltron najgore vrste?
PREDSEDNIK Milorad Dodik upitao je danas gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića "dokle će biti poltron najgore vrste koji se svakodnevno dodvorava Sarajevu, a optužuje Republiku Srpsku".
21. 08. 2025. u 19:40

"SRAM VAS BILO ZA SVE ŠTO RADITE" Vučić sa prezirom odgovorio Žaklini Tatalović na dobacivanja i upadice
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić odgovorio je na upadice i dobacivanja novinarki N1 Žaklini Tatalović.
17. 08. 2025. u 14:28

POREKLO ILIĆA - POD ISTRAGOM: Unajmljen čovek iz Ljiga, umešana i crkva "Hoću da znam ko sam i šta sam"
FOLK pevač Miroslav Ilić nedavno je govorio o svom poreklu i otkrio zbog čega nije želeo da se o njegovom životu snimi film.
24. 08. 2025. u 11:31
Komentari (0)