ZLOČIN BEZ KAZNE: U Gradišci se obeležava 27 godina od egzodusa Srba iz zapadne Slavonije
U GRADIŠCI će biti obeleženo 27 godina od egzodusa Srba iz zapadne Slavonije u hrvatskoj akciji "Bljesak", u kojoj su poginula 263 lica srpske nacionalnosti, od kojih 107 civila, među kojima 43 žene i 12 dece.

Foto: Printskrin
Obeležavanju će prisustvovati predsednica Republike Srpske Željka Cvijanović.
Hrvatske snage su prvog maja 1995. godine izvršile agresiju na teritoriju zapadne Slavonije koja je bila pod zaštitom UN, te izvršile etničko čišćenje Srba sa ovog prostora koje je počela Nezavisna Država Hrvatska, izjavio je pomoćnik ministra za boračko-invalidsku zaštitu Radomir Graonić.
Parastos će biti služen u Crkvi Pokrova Presvete Bogorodice. Za ove zločine niko nije odgovarao.
(RTRS)

VUČIĆ NA PITANjE BI-BI-SI-JA O TRAMPU MLAĐEM: Za nas je važno da prevaziđemo opterećenja iz 1999. godine
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se građanima iz Palate Srbija, a pitanje mu je postavio novinar Bi-Bi-Si-ja o susretu sa Donaldom Trampom Mlađim.
14. 03. 2025. u 19:17

IZ KREMLjA OTKRILI: Pojavljivanje Putina u vojnoj uniformi znači samo jedno
POJAVLjIVANjE ruskog predsednika Vladimira Putina u Kurskoj oblasti u uniformi je signal koji govori o odlučnosti da se u najskorije vreme završi operacija oslobađanja Kurske oblasti, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov novinaru Pavlu Zarubinu za TV „Rusija 1“.
13. 03. 2025. u 15:32

POSVAĐAO SRBE I HRVATE: Mask rekao ODAKLE je Tesla i KOJE je nacionalnosti
PREKO 13.000 lajkova je dobio ovaj post vlasnika "Tesle".
13. 03. 2025. u 21:39
Komentari (0)