"LUKA, NISI IGRAO ZA SRBIJU": Dušan Vlahović nije mogao više da ćuti
Više golova za tri dana u opremi reprezentacije Srbije nego na terenima Serije A za tri meseca 2023. Iako se muči u italijanskom prvenstvu i svako malo mu tamošnja javnost traži mane u igri, Dušan Vlahović u dresu najdražih boja rešeta.
Foto: AP
Najpre pogodak za overu trijumfa nad Litvanijom na premijeri kvalifikacija za EURO 2024, onda još dva na zahtevnom gostovanju Crnoj Gori, u trenucima kad se činilo da bismo mogli da se spotaknemo u Podgorici.
Slavi Dušan, ali i odgovara na prozivke sa Apenina. Nije bilo baš pravo Vlahoviću kad je čuo kako je nekada čuveni centarfor Luka Toni ocenio razlike između Dušanovih izdanja u državnom timu i Juventusu, rečima da mu je „lakše da pogađa za Srbiju“, pošto je kod Piksija, navodno, „manji pritisak nego u Torinu“.
- E, nije igrao Luka za našu reprezentaciju, ha-ha... Ne zna šta je to... Cela država čeka, raduje se uspesima. Inače, nemam nikakav pritisak. Naišao je takav period, sve će doći na svoje - samouveren je Vlahović, zadovoljan što je Srbija mini-ciklus završila dvema pobedama.
Pre i posle meča na stadionu Budućnosti razgovarao je Vlahović sa dvojicom crnogorskih asova dubokog traga na Apeninima, Mirkom Vučinićem i Stevanom Jovetićem. Ohrabrili su ga da kroz delikatan trenutak karijere, kad ga baš i neće među crno-belima, prođe što bezbolnije.
- Pričao sam malo sa Vučinićem, velikim igračem, o situaciji u klubu i reprezentaciji, bio je i neki savet, prijali su mi razgovori i sa Mirkom i sa Jovetom - pojasnio je Vlahović.
ZVEZDA NA KORAK OD EVROPSKOG PROLEĆA: Malme bez motiva, crveno-beli love ključne bodove u Švedskoj
Crvena zvezda gostuje Malmeu u četvrtak uveče na stadionu "Eleda" (18.45) u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope, u meču koji za domaćina nema rezultatski značaj, dok bi srpski šampion pobedom praktično osigurao plasman u nokaut fazu.
22. 01. 2026. u 07:00
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (3)