ZBOG ŽENE OSTAO BEZ TRANSFERA KARIJERE: Otac srpskog reprezentativca otvorio dušu o prelasku u Inter
LAZAR Samardžić je tokom celog leta bio na korak od Intera. Srpski reprezentativac je u jednom trenutku došao i na lekarske preglede u Milano, do kojih na kraju nije ni došlo.

Foto: FSS
U poslednjem trenutku je došlo do šokantnog preokreta i mladi Samardžić se morao vratiti u Udineze.
Otac Lazara Samardžića Mladen objasnio je u opširnom intervjuu za "Sport Italia" kako je došlo do propasti transfera reprezentativca Srbije iz Udinezea u Inter.
"Inter je napravio grešku jer je dogovorio uslove s osobom koja nema dozvolu za pregovore", počeo je razgovor Lazarev otac Mladen, aludirajući na Rafaelu Pimentu koja je nasledila posao Mina Rajole.
"Video sam je samo jednom u životu, ne znam kako je ona uopšte došla dotle jer su pregovori bili između Udinezea i Intera, našli smo je između jer je želela da zaključi posao bez naše dozvole. Kada smo dobili nacrt ugovora Intera i videli da postoji posrednik, tražili smo da se to promeni. Tražili smo da direktno razgovaramo sa Interom, ali izgleda da nisu želeli bez nje jer su tvrdili da je ona Lazarev agent.
Pozvali smo direktore Intera Marotu i Auzilija, pisali smo i mejl, niko nam nije odgovorio jer je Inter odustao od dogovora želeći da radi sa Pimentom, a ne sa nama. Ona nije dobila dozvolu od nas, a pregovarala je jer ima mnogo igrača u Interu i u dobrim je odnosima sa njima. Sastali smo se sa Interom 11. avgusta i sve im objasnili, da Pimenta nema dozvolu da zastupa Lazara, ali oni nisu želeli da čuju moje argumente i bili su ljuti govoreći da je ona njegov agent. Ponavljam, ona to nije, može da se proveri i na internetu", jasan je Mladen Samardžić.
"Nikada nismo razgovarali sa Interom oko novca, nismo imali priliku za tako nešto jer su mislili da je Pimenta agent. Pitao sam Auzilija šta sam pogrešio, on je rekao da nije znao ko je agent, ali to nije moja greška jer me niko nije pitao o tome. Tražio sam mu nacrt ugovora kada mi je rekao da ga je poslao Pimenti, tek tada mi je pokazao ugovor koji sam prvi put video. Onda je odustao i bio besan, pričao o 150-godišnjoj istoriji kluba. U pravu je, izvinio sam se ako je bilo problema u komunikaciji, ali...
Ja nisam menadžer, nemam iskustva, ja sam samo otac koji želi najbolje za sina. Igra u Udinezeu jer voli fudbal. Da smo želeli novac, otišli bismo u Saudijsku Arabiju, ali Lazar želi da igra Ligu šampiona i na vrhunskom nivou. Ne kajemo se ni zbog čega, vlasnik Udinezea Poco je razumeo situaciju, tako da nema problema sa klubom", rekao je otac Lazara Samardžića.
Preporučujemo

PIKSIJEVA SRBIJA IZGUBILA U BEOGRADU: Mađarska se gostila na "Marakani" (VIDEO)
07. 09. 2023. u 22:42 >> 22:57

MITROVIĆ NEĆE DA STANE: Prošlo je deset godina od debitantskog gola našeg asa
07. 09. 2023. u 11:56

VIMBLDON: Đoković čekira kartu za polufinale, Sinerova povreda "otvara vrata" Šeltonu...
ULAZIMO u samu završnicu Vimbldona i redakcija Tipa vam je sastavila tiket napravljen iskuljivo od parova četvrtfinala najprestižnijeg teniskog turnira na svetu.
09. 07. 2025. u 10:00

CRNA GORA I BOSNA U NEVERICI: Njihovi reprezentativci Ivanić i Krunić pevali srpsku himnu "Bože pravde"! (VIDEO)
Crvena zvezda i Zenit iz Sankt Peterburga sastali su se u Rusiji kako bi odigrali u prijateljsku utakmicu, a jedan detalj sa ovog susreta privukao je pažnju i pre prvog sudijskog zvižduka.
29. 06. 2025. u 18:52

KINEZI NAPALI NEMAČKI AVION LASEROM? Berlin potvrdio - brod je naciljao lovca, ambasador hitno pozvan na razgovor
KINESKI ratni brod laserski je ciljao nemački avion iznad Crvenog mora tokom misije EU, tvrdi nemačka vlada. Berlin je ocenio incident kao ozbiljan bezbednosni propust i pozvao kineskog ambasadora na hitan razgovor.
10. 07. 2025. u 12:53
Komentari (1)