SELIDBA U JAPAN: Nekadašnji košarkaš Crvene zvezde karijeru nastavlja u zemlji izlazećeg sunca
Marko Tejić je novi košarkaš Big Bulsa iz Ivate.
Foto: N.Paraušić
- Zaista sam ponosan što mogu da postanem deo Ivate Big Bullsa. Veoma sam zahvalan na ovoj prilici. Na terenu ću davati sve od sebe sa strašću i punim angažovanjem. Uzbuđen sam što ću upoznati ovu divnu zemlju Japan, prelepu regiju Ivate, njenu kulturu i ljude. Radujem se što ću zajedno sa svima vama započeti najbolju sezonu do sada. Obećavam vam igru koja će dirnuti srca. Radujem se susretu sa vama - rekao je Marko Tejić.
Zadovoljstvo nije krio ni predsednik kluba Satoši Micuno:
- Veoma sam srećan što smo uspeli da potpišemo ugovor sa Markom za novu sezonu. On je imao sjajnu sezonu, igrajući u plej-ofu srpske lige, gde je sa svojim timom pobedio mnoge jake rivale i stigao do finala. Osvojio je brojne titule, uključujući prvenstvo i kupove, i poseduje veliko iskustvo i rezultate. Njegova snaga pod košem je izuzetna, ali pored visine ima i odličnu brzinu, kao i sposobnost da šutira spolja – pravi svestrani igrač. Takođe, njegova energija i radna etika sigurno će se uklopiti u stil košarke trenera Suzukija. Uveren sam da će se zbog svoje ozbiljnosti i iskrenosti lako prilagoditi životu u Japanu. Kao ključni igrač pod košem, očekujem da će uneti novi vetar u tim Ivate Big Bulsa.
BONUS VIDEO: Nikola Jokić - od dobroćudnog debeljuce, do najboljeg i najplaćenijeg košarkaša na svetu
Preporučujemo
KRAJ ZA DRUGU NA SVETU! Aktuelna šampionka Rolan Garosa ispala u prvom kolu Vimbldona
01. 07. 2025. u 22:21
TRIPL-DABL MAŠINA: Jokićevoj dominaciji nema kraja, Nagetsi izgledaju sjajno pred početak plej-ofa!
NA krilima sjajnog Srbina Nagetsi su ostvarili devet vezanih trijumfa, a verovatno će i deseti jer večeras u "Bol arenu" dolazi slabašni Memfis.
08. 04. 2026. u 14:00
AMERI U NEVERICI: Navijači Lejkersa traže da bivša verenica Luke Dončića dobije statuu ispred dvorane!
Luka Dončić je ovog proleća zaigrao košarku na nivou koju je teško zaustaviti. I, navijači Los Anđeles Lejkersa "znaju" kome treba da se zahvale na tome.
09. 04. 2026. u 13:11
SAŠI OTKRIVENO TEŠKO OBOLjENjE Doktor ostao u čudu: "Ovo nisam video u zadnjih 20 godina"
"OD srednje škole muku mučim s tim..."
10. 04. 2026. u 09:52
Komentari (0)