MALIŠANI OBORILI REKORD: U Novom Sadu održan humanitarni turnir u mini rukometu "Gol za osmeh"
NA osmom po redu humanitarnom turniru u mini- rukometu „Gol za osmeh 2022“, koji je u organizaciji rukometnog kluba Adut danas održan u fiskulturnoj sali OŠ "Prva vojvođanska brigada" u Novom Sadu, oboren je rekord po broju učesnika.
RKA
Jer, na terenu je umeće u sportu pokazalo 306 dečaka i devojčica uzrasta od sedam do 11 godina iz 36 ekipa iz Siriga, Bačke Palanke, Šida, Gajdobre, Šapca, Debeljače, Rume, Hrtkovaca, Beške, Elemira, Futoga i Novog Sada.
Kao i prethodnih godina, učesnici turnira, kao i posetioci, pripremali su poklone za decu i drugarima u Dečjem selu u Sremskoj Kamenici predali gotovo 500 novogodišnjih paketića.
– Svi učesnici su zato pobednici. Jer, namera nam je bila da kod dece razvijemo empatiju, pogotovo prema vršnjacima bez roditeljskog staranja. I ovoga puta mališani su uz podršku sugrađana sami kreirali novogodišnje paketiće od igračaka, garderobe, školskog pribora, slatkiša i slaniša za štićenike Dečjeg sela- kaže Branislav Radišić iz RK Adut.
Inače, pokrovitelj turnira, koji je uvršten među manifestacije od velikog značaja za Novi Sad, bila je Gradska uprava za sport i omladinu.
Preporučujemo
ŽENSKI “RUKOPIS“ SENZIBILNIJI: Izložba „Žene umetnice“ pred paraćinskom publikom (FOTO)
11. 03. 2026. u 17:47
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)