NIŠTA OD UREĐENJA NOVOSADSKOG POZORIŠNOG TRGA: Centar čeka bolju ponudu
BUDUĆI da je nedavno obustavljen postupak javne nabavke za uređenje Pozorišnog trga, odnosno prve faze detaljnog uređivanja centralnog gradskog jezgra Novog Sada, novi tender za izvođača tih radova biće raspisan najkasnije do kraja ove godine.

Foto Z.Grumić
To je potvrdio i gradonačelnik Miloš Vučević, istakavši da mu je žao zbog toga što ta jedina ponuda koja je stigla Gradskoj upravi za građevinsko zemljište i investicije kao naručiocu posla nije bila odgovarajuća, odnosno imala je niz nedostataka.
- Žao mi je što javna nabavka nije uspela. Grad je obezbedio novac ali ponuda je bila neadekvatna. Ova godina je idealna za počinjanje tih radova, posebno ako se ima u vidu da Novi Sad, zbog pandemije virusa korona, neće biti Evropska prestonica kulture iduće godine, kako je određeno, nego naredne, 2022. Imali bismo tako dovoljno vremena da uredimo centar - rekao je Vučević u razgovoru sa novinarima, naglasivši da će biti raspisan novi tender za te radove.
Kako je i planirano, prvo bi trebalo da bude obnovljen Pozorišni trg, koji je u najlošijem stanju, kao i deo oko Uspenske crkve, a u fazama koje predstoje uslediće temenjna rekonstrukcija Trga slobode i ostalih rubnih delova tog centralnog gradskog platoa.

Foto Z.Grumić
JEDINI ZAINTERESOVANI
JEDINU ponudu na javnom pozivu raspisanom u maju, uz kasnije produženje roka, dostavila je grupa ponuđača koju je predvodila novosadska firma "Energotehnika - Južna Bačka". Njihova ponuđena cena je bila 314,98 miliona dinara, što je za oko 90.000 dinara manje od procenjene vrednosti radova, date u tenderu.
Preporučujemo

SLIKA NAŠE REALNOSTI: Kaleidoskop kulture od 4. septembra do 9. oktobra u Novom Sadu
02. 09. 2020. u 19:54

U UČIONICE SA ZAŠTITNIM MASKAMA: Novosadski osnovci seli u školske klupe
01. 09. 2020. u 15:37

EKSKLUZIVNO - GENERAL PONOVO U SVOJOJ SRBIJI: Nebojša Pavković sleteo u Beograd (FOTO)
GENERAL Nebojša Pavković sleteo je u Srbiju.
28. 09. 2025. u 17:53

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)