"PRIMORCI" SLABO PLIVAJU U KVALIFIKACIJAMA: Liberija traži prvi plasman na AFKON posle ere Žorža Vee
DžIBUTI dočekuje Liberiju u prvoj utakmici preliminarne runde kvalifikacija za AFKON 2025. Utakmica se igra od 23 časa na stadionu u marokanskom gradu Marakešu.
Foto: Profimedia
Ovo je jedan od četiri preliminarna dvoboja. Učestvuje osam najlošije plasiranih reprezentacija sa Crnog kontinenta, a pobednici će se pridružiti ostalim reprezentacijama, osim domaćina Maroka koji je direktno na završnom turniru, u grupnoj fazi kvalifikacija.
Džibuti je druga najniže rangirana selekcija u Africi, posle susedne Somalije. "Primorci sa Crvenog mora" nikada nisu bili ni blizu plasmana na neko veliko međunarodno takmičenje.
S druge strane, Liberija je dva puta učestvovala na završnim turnirima AFKON-a, oba puta predvođena nekadašnjom Zlatnom loptom, a sadašnjim predsednikom države Žoržom Veom, 1996. i 2002. godine ali nikada nije prošla grupu.
Liberija je bila bolja kada su se ove dve selekcije poslednji put sastale u kvalifikacijama za AFKON, 2017. godine. bilo je 5:0 i 1:0.
NAŠ TIP: 2 (kvota 1,68)
POGLEDAJTE NAJNOVIJU EPIZODU SERIJALA "KLADIONIČARSKE PRIČE"
Rusija dobila nove sjajne vesti iz Srbije! Rusi ovo nisu mogli ni da sanjaju
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, ili "specijalna vojna operacija" kako to zove Ruska Federacija, u sportskom smislu bila sklonjena sa međunarodne scene, osim nekoliko izuzetaka. Ali najnovije vesti su potpuno drugačije.
22. 04. 2026. u 15:06
Za Hrvate je četnik, za Srbe ustaša! Sina su mu ubili u Beogradu, preživeo je rak, a danas kao beskućnik skuplja flaše po kontejnerima
ČUDNI su putevi gospodnji!
22. 04. 2026. u 11:39 >> 11:49
Obrt o kome bruji ceo svet! Novak Đoković najavio katastrofu, a onda jednim potezom sludeo "neverne Tome"
ŠTA se dešava sa Novakom Đokovićem?
22. 04. 2026. u 09:52 >> 09:52
Komentari (0)