VUČIĆ IZ DAVOSA: Tražim saveznike našoj zemlji i rešenja za krizu koja je pogodila Evropu (FOTO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić stigao je u Davos, gde će danas i sutra prisustvovati godišnjem sastanku Svetskog ekonomskog foruma, i imati niz bilateralnih susreta sa brojnim evropskim i svetskim zvaničnicima.
Foto: Printskrin
- Mnogo neformalnih sastanaka danas sa evropskim i svetskim liderima, ukrajinska tema dominira, a moje je da se borim za interese Srbije, tražim saveznike našoj zemlji i rešenja za najveću krizu koja je pogodila Evropu posle Drugog svetskog rata - napisao je predsednik Vučić na svom Instagramu.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić trenutno je u Davosu, gde će prisustvovati godišnjem sastanku Svetskog ekonomskog foruma. Tokom dvodnevnog boravka u Davosu, Vučić će učestvovati na sesiji „Diplomatski dijalog na temu Zapadnog Balkana" i u diskusiji na temu „Uspostavljanje mira, obnavljanje rasta i ostvarivanje održivosti".
Na ovogodišnjem forumu Vučić ima i niz bilateralnih susreta sa svetskim zvaničnicima, predstavnicima finansijskih institucija i vodećih kompanija u svetu.
Preporučujemo
VUČIĆ DANAS I SUTRA U DAVOSU: Predsednik Srbije na sastanku Svetskog ekonomskog foruma
24. 05. 2022. u 07:08
SRBIJA IMA NEKOLIKO OPCIJA: Kakav može biti ishod pregovora Vučića i Putina? (VIDEO)
24. 05. 2022. u 10:48
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (1)