Hašim Tači u ponedeljak IDE U HAG
PREDSEDNIK privremenih prištinskih institucija Hašim Tači najavio je da će u ponedeljak otputovati u Hag na poziv Specijalnog tužilaštva.
Foto: AP
Tači je na svom Fejsbuk nalogu objavio da će u Hagu razgovarati sa tužiocima suda, nedugo nakon što je Specijalno tužilaštvo saopštilo da je protiv njega podnelo predlog optužnice za ratne zločine.
On je pozvao građane da se njemu i njegovim drugovima „pridruže u suočavanju sa izazovima sa kojima se nalazi država“, tvrdeći da se on i ostali pozvani u Hag „suočavaju dostojanstvom i integritetom sa međunarodnom pravdom“.
- Građansko jedinstvo, međuetnički suživot, institucionalna stabilnost i poverenje u institucije od suštinskog su značaja za Kosovo da ostvari svoju viziju članstva u NATO-u, Evropskoj uniji i održavanju večnog prijateljstva sa Sjedinjenim Državama Amerike - napisao je Tači, prenosi RTS.
Preporučujemo
PROFESORKA BLOKADERKA PODSEĆA: Kako je bivša blokaderska vlast opljačkala Srbiju!
22. 12. 2025. u 19:16
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
Objavljeni INTIMNI kadrovi Melanije Tramp iz KUPATILA - i to ZLATNOG! Donald je pitao da li je videla, ona mu odgovorila (VIDEO)
MELANIJA je besprekorno stilizovana – šeširi, štikle, frizura – sve je u skladu sa njenim hladnim i kontrolisanim imidžom
19. 12. 2025. u 19:01
Komentari (0)