MAKRON BI KAO NEMCI: Mesečna karta od 49 evra za sav lokalni i regionalni javni prevoz

Танјуг

04. 09. 2023. u 22:33

FRANCUSKI predsednik Emanuel Makron izjavio je danas da je Francuskoj potreban sistem jeftinih mesečnih pretplata za regionalne vozove, sličan onom kakav postoji u Nemačkoj.

МАКРОН БИ КАО НЕМЦИ: Месечна карта од 49 евра за сав локални и регионални јавни превоз

FOTO: Tajnug/AP Photo/Michael Sohn

-Zamolio sam ministra saobraćaja da pokrene to pitanje sa svim regionima koji su spremni da ga uspostave, rekao je Makron, odgovarajući na pitanje Jutjub kanala IgoDeript da li je Francuska voljna da omogući mesečnu propusnicu od 49 evra za regionalne vozove, kao u Nemačkoj,

Nemačka je početkom ove godine uvela takozvanu "Dojčlandtiket", koja košta 49 evra mesečno i nudi neograničeno putovanje u Nemačkoj u lokalnom javnom prevozu, kao što su autobusi i prigradski vozovi.

Kako je ranije saopšteno, cilj uvođenja te mere u Nemačkoj bio je da se smanji emisija ugljen-dioksida i da se građanima pomogne da se izbore sa inflacijom.

Makron je rekao da premijerka Elizabet Born radi na uspostavljanju nacionalne transportne šeme slične nemačkom sistemu.

Kaže da takav sistem treba da bude deo šireg nastojanja da se smanji emisija ugljen-dioksida i da je potrebno da se u taj cilj uključi i stambeni sektor i drugi delovi privrede.

BONUS VIDEO - U STROJU NAJBOLjIH: "Novosti" na obuci novih pripadnika 72. brigade za specijalne operacije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

DUGOROČNA VREMENSKA PROGNOZA DO KRAJA AVGUSTA: Tek nas čeka pakao i temperaturni rekordi - leto se ne predaje

NAJNOVIJA vremenska prognoza evopskih stručnjaka za avgust pokazuje prohladniji početak meseca u centralnim delovima Evrope, ali se već nagoveštava povratak suptropskog grebena i novog talasa vrelog vremena. Usled prisustva niskog pritiska na severu kontinenta, stvaraju se uslovi za novi toplotni talas koji će pogoditi veći deo Evrope, piše Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. u 20:19

Komentari (0)

AVGUST IM DONOSI PRILIKE KAKVE SE NE PROPUŠTAJU: 3 horoskopska znaka će ovog meseca uživati u novcu i poslovnim šansama