CRTEŽI NA PORCELANU: Radovi Jasmine Pejčić na postavci u beogradskoj galeriji "Haos"
SPECIJALIZOVANA za crtež, beogradska galerija "Haos", prvi put će predstaviti crteže na porcelanu, na izložbi vušestruko nagrađivane umetnice Jasmine Pejčić, koju će u utorak, 5. marta u 20 časova, otvoriti profesor Ljubica Jocić Knežević.
Foto Galerija Haos
Autorka je prema rečima istoričarke umetnosti Borke Božović, osnivača "Haosa", proučavala liniju i prostor, odnosno tačke u kojima crtež prelazi u trodimenzionalnu formu. Izložbenu celinu tako čini više grupa skulptorskih i reljefnih radova u porcelanu.
U tekstu koji prati izložbu, naslovljenom "Iza vidljivog", vajarka Gordana Kaljalović Odanović ističe kako Pejčićeva, "kontekstualizovanjem sadržaja potrošačke kulture, aktuelne od vremena Vorhola i pop arta,preko predmeta preuzetih iz širokog spektra ponude i potrošnje - papirne kese,sprejevi, različita pakovanja, banalnost običnog i svakodnevnog izdiže na nivoestetskog":
- Beleženjem svakodnevnog nestajanja poznatih urbanih vizura,Jasmina Pejčić ukazuje i upozorava na brisanje memorije, poništavanjem vrednosnih odrednica ugrađenih u istorijsko nasleđe.Na taj način preko materijalnih stanja izražava nematerijalne vrednosti.
Foto Galerija Haos
Docent je na Fakultetu primenjenih umetnosti i dizajna na predmetu Keramički dizajn, Jasmina Pejčić (1990) je i član Internacionalne akademije keramike u Ženevi. Učestvovala je na petnaest samostalnih i više od 200 grupnih izložbi i umetničkih kolonija u zemlji i inostranstvu (Japan, Tajvan, Kina, Portugalija, Španija, Francuska, Nemačka, Italija, Irska, USA, Slovenija, Rumunija, Finska, Litvanija, Letonija).
ŠTA SPREMAJU BRITANCI NA BALKANU: Specijalac održao sastanak sa vojim liderima Albanije, Crne Gore, BiH, Makedonije i Prištine
SPECIJALNI izaslanik Velike Britanije za Zapadni Balkan Karen Pirs organizovala je sastanak sa vojnim liderima Albanije, Crne Gore, Severne Makedonije, BiH i samoproglašenog Kosova, koje je predstavljao zamenik komandanta KBS-a general-major Enver Čikaći.
13. 11. 2025. u 15:48
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
Darko naveo ŠEST stvari o životu u Nemačkoj o kojima se ćuti: Razbio veliki mit, pa otkrio zbog čega POLICIJA ume da dođe na vrata
DARKO Tešić, koji stoji iza popularnog Instagram profila „Balkanac u Nemačkoj“ nedavno je objavio video koji je privukao veliku pažnju pratilaca, a u njemu na duhovit i iskren način deli svoja zapažanja o životu u Nemačkoj.
13. 11. 2025. u 18:15
Komentari (0)