ŠTALA se nalazila na vrhu brega, pokraj puta koji je povezivao nekoliko zaselaka. Bila je sva od drveta.
Naravno da je odmor za oci. Ja napisem na latinici na engleskom Ilic(Илић) prezime i odnesem u postu u Americi i ona ne moze d a procita. Pa reko jel to vase pismo ili nije. A odstampano na stampacu.
Povezane vesti
ZAŠTO DRŽAVA NE ŠTITI ĆIRILICU Vodeći srpski lingvisti pitaju: Za šta se zalaže Maja Gojković?
Na Skupštini Republike Srbije održanoj 25. 3. 2021. godine, na kojoj su poslanici postavljali pitanja premijerki i ministrima, poslanik Vladan Glišić interesovao se o izmenama i dopunama Zakona o službenoj upotrebi jezika i pisama, kojima se štiti ćirilica. Na to je nejasan odgovor dala ministarka kulture i informisanja Maja Gojković, tvrde, za "Novosti", vodeći srpski lingvisti Miloš Kovačević, Aleksandar Milanović, Veljko Brborić i Sreto Tanasić. Njihov odgovor ministarki Maji Gojković prenosimo u celini.
13. 04. 2021. u 08:20
NAŠE DOBRO SLOVENSKO I PRAVOSLAVNO PISMO: Milovan Danojlić - rehabilitacija ćirilice je preduslov duhovnog oporavka i kulturne obnove
NAŠE dobro slovensko i pravoslavno pismo, sa kojim dišemo i pišemo, staro je više od hiljadu godina.
13. 04. 2021. u 15:24
MATIJA BEĆKOVIĆ ZA “NOVOSTI”: Moglo bi se desiti da Hrvatska pre usvoji zakon o ćirilici nego Srbija
U JEKU rasprava o zakonu o ćirilici i serije tekstova koje objavljuje vaš list o ćiriličkom pismu - ćirilica je s neočekivane strane dobila jedno značajno priznanje koje je salvama oduševljenja i odobravanja dočekano ne samo u Srbiji nego i u takozvanom regionu.
06. 04. 2021. u 10:19
DRŽAVI NE TREBA ZAKON O ĆIRILICI: U Sekretarijatu za zakonodavstvo kažu da je za zaštitu pisma dovoljna strategija razvoja kulture
OD zakona o zaštiti jezika i pisama, koji je trebalo da zaštiti ćirilicu od povlačenja pred sve agresivnijom latinicom i stranim izrazima, po svemu sudeći - nema ništa!
03. 04. 2021. u 10:00
TRAŽE ALIBI DA NE BRANE ĆIRILICU: Lingvisti kritikuju stav Sekretarijata za zakonodavstvo, koji je odbacio Predlog zakona o jeziku i pismima
NAKON što je Republički sekeretarijat za zakonodavstvo odbacio postojeći predlog zakona o zaštiti jezika i pisma i poručio da će morati da se piše novi tekst, lingvisti su ocenili da je taj postupak primer državne nebrige, neznanja, arogancije i ignorisanja struke kad su posredi identitetska pitanja.
02. 04. 2021. u 10:00
ZAKON O ĆIRILICI MORA NA POPRAVNI: Republički sekretarijat za zakonodavstvo odbacio propis o pismu, kažu da prelazi okvire službene upotrebe
AKO Srbija želi da dobije zakon o zaštiti jezika i pisma, postojeći predlog koji nekoliko godina čami u fiokama, moraće, po svemu sudeći, biti promenjen. A tog posla moraće da se lati Ministarstvo kulture i informisanja.
01. 04. 2021. u 11:00
KNJIŽEVNA KRITIKA - JEZIČKA KULTURA: Sreto Tanasić, "Tako sam govorio zarad sutra", "Čigoja"
U KNjIZI intervjua prof. dr Sreto Tanasić odgovara na najznačajnija pitanja u vezi sa savremenim srpskim književnim jezikom i procesima koji se u njemu odvijaju, kao i na pitanja o ćirilici.
30. 03. 2021. u 15:59
ZAŠTO DRŽAVA NE ŠTITI ĆIRILICU: Nevidljivi cenzori
HOĆEMO li čekati da srpski jezik bude manjinski, pa da onda o njemu vodimo brigu
30. 03. 2021. u 12:32
INTERVJU Miro Vuksanović: Zahvatila nas je rijaliti prostota
AKADEMIK Miro Vuksanović nedavno je objavio dve knjige - putopisni dnevnik "Brojčanik" ("Laguna") i autopoetička sabiranja "Razgovor s Nemanjom" (UK Crne Gore), objavljena kao deo nagrade "Marko Miljanov", koja će mu biti uručena kad epidemiološke okolnosti to dozvole. Ova samosvojna i osobena dela duboko su lična, na neki način autobiografska.
28. 03. 2021. u 13:00
ZAŠTO DRŽAVA NE ŠTITI ĆIRILICU: Srpska malograždanica
SRBI su u 18. veku, znamo, preuzeli od Rusa i prilagodili srpskom glasovnom sastavu rusku građansku ćirilicu, graždanicu.
23. 03. 2021. u 13:11
Najnovije iz rubrike
"PORODIČNA FOTOGRAFIJA" MLADIH UMETNIKA IZ BANJA LUKE: Gostovanje galerije "Vagon" u beogradskoj galeriji "Štab"
GALERIJA "Vagon" jedina privatna galerija savremene umetnosti u Banja Luci, u beogradskoj galeriji "Štab" predstavlja dela šestoro umetnika iz RS - Isidore Branković, Tajane Dedić Starović, Irme Beširević, Nikole Tomića, Ognjena Miloševića i Denisa Haračića.
24. 11. 2024. u 07:30
DOLAZI SLOVENAČKI "AMEDEUS":U JDP gostuje predstava iz Maribora u režiji Aleksandra Popovskog
U JUGOSLOVENSKOM dramskom pozorištu, u utorak 26. novembra, gostuje Slovensko narodno gledališče Drama iz Maribora sa predstavom "Amadeus" Pitera Šafera, u režiji Aleksandra Popovskog.
24. 11. 2024. u 06:45
SVEDOČANSTVA PARISKOG NOĆNOG ŽIVOTA: Pre 160 godina rođen Anri de Tuluz Lotrek
FRANCUSKI slikar Anri de Tuluz-Lotrek ( 1864-1901) ostavio je jedno od najautentičnih umetničkih svedočanstava pariskog noćnog života. Rođen na današnji dan (24. novembar), pre 160 godina ostavio je neizbrisiv trag u istoriji umetnosti.
24. 11. 2024. u 06:15
NASTUPI MLADIH PEVAČA: Koncerti iz ciklusa "FMU i Gvarnerijus nagrađuju"
U TOKU trinaeste sezone ciklusa "FMU i Gvarnerijus nagrađuju", slušaoce u UK "Gvarnerijus" očekuju tri koncerta nagrađivanih studenata Odseka za solo pevanje Fakutleta muzičke umetnosti u Beogradu.
23. 11. 2024. u 15:30
AŠIK KERIB - IZGUBLJENO IZA KULISA: Izložba ekskluzivnih fotografija u sklopu FAF povodom stogodišnjice rođenja Sergeja Paradžanova
IZLOŽBA "Ašik Kerib: Izgubljeno iza kulisa" sa ekskluzivnim, nikada viđenim fotografijama sa snimanja poslednjeg filma Sergeja Paradžanova, otkrivenim u kontejneru, biće upriličena u okviru 30. FAF, čiji program obuhvata i projekcije filmova "Osvetiću ovaj svet ljubavlju - S. Paradžanov" i "Senke zaboravljenih predaka".
23. 11. 2024. u 08:20
Komentari (2)