TRAGEDIJA U KINI: U požaru hemijske korporacije poginulo petoro radnika
PET osoba je poginulo u požaru u fabrici kineske hemijske korporacije Sinochem Group u istočnoj kineskoj provinciji Šandong, saopštile su lokalne vlasti u ponedeljak.

Ilustracija / Foto Tanjug AP
Prema poruci objavljenoj na zvaničnom WeChat nalogu Odbora za upravljanje visokotehnološkom zonom grada Liaočeng, u ponedeljak ujutru je došlo do eksplozije na lokaciji za proizvodnju vodonik-peroksida u fabrici Sinochem Group, nakon čega je usledio požar.
- Usled incidenta pet osoba je poginulo, a jedna osoba je povređena, još jedna osoba se vodi kao nestala - navodi se u saopštenju.
Napominje se da je trenutno požar potpuno ugašen, aktivna potraga za nestalim osobama, a žrtvama se pruža medicinska pomoć. Uzroci incidenta se istražuju, prenela je RIA.
BONUS VIDEO:
Pošasti postmoderne - Kanadski političari u štiklama vrckaju, sve to snima ministar saobraćaja
Preporučujemo

NAJNOVIJE VESTI SA RATIŠTA: Žestoke borbe u Bahmutu, Rusi uvode u borbu i padobrance
01. 05. 2023. u 08:47

RAT U UKRAJINI: Ruska PVO oborila dva drona nad Krimom; Oboren još jedan Su-25 kod Hersona (MAPA/VIDEO)
01. 05. 2023. u 07:18 >> 01:44

PAPA FRANjA: Vatikan je uključen u tajnu mirovnu misiju za mir u Ukrajini
30. 04. 2023. u 22:55

DOGOVORENO PRIMIRJE IRANA I IZRAELA: Tramp - Kraj rata; Bombe SAD nisu uništile nuklearna postrojenja? (FOTO/VIDEO)
RAT Izraela i Irana - 11. dan.
23. 06. 2025. u 08:17 >> 00:53

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

SLIKA IZ SRBIJE KOJA SLAMA SRCE: Tragičan razlog zašto roda 2 dana ne napušta zgarište - izgorelo 2 hektara žita
SVAKE godine, uprkos molbama i apelima, veliki broj ljudi pali strljiku i na taj način dolazi do požara u kojima stradaju tuđi usevi, ali nažalost i životi nevinih bića.
27. 06. 2025. u 16:50
Komentari (0)